“Mirstīgas atliekas purvā mumificējas.” Brīvprātīgie cer atšķetināt vairākus gadus slēpto baiso noslēpumu

Pievienot komentāru
“Mirstīgas atliekas purvā mumificējas.” Brīvprātīgie cer atšķetināt vairākus gadus slēpto baiso noslēpumu
Foto: Bezvests.lv

Latgales reģiona policisti atsākuši šķetināt 13 gadus veca zēna pazušanas lietu. Jānis Tkačenko bezvēsts prombūtnē ir kopš 2012. gada un pastāv pamatotas aizdomas, ka viņa mirstīgās atliekas meklējamas purvā.

2012. gada oktobrī divi 13 gadus veci zēni – Jānis un Vladimirs – no Adamovas internātpamatskolas, kas paredzēta bērniem ar psihoneiroloģiskām saslimšanām, nonāca Rēzeknes slimnīcā.

15. oktobrī, izmantojot brīvo slimnīcas režīmu, abi puiši no ārstniecības iestādes aizbēga. Slēpjoties mežos, viens no puišiem, proti, Jānis, iekritis purva akacī, bet Vladimirs, redzot, ka draugs nav glābjams, devis kājām ziņu.

Toreiz policija intensīvi meklēja pazudušo pusaudzi, taču pēc pāris mēnešiem aktivitātes noplaka un arī Vladimirs neatzinās, kur meklējams draugs. Pēc vairākiem gadiem vienīgais liecinieks, acīmredzot, sācis runāt un izstāstījis likumsargiem tās dienas notikušo, kas veicināja meklēšanās pasākumu atjaunošanu.

29. aprīlī pēc policijas lūguma organizācijas “Bezvests.lv” brīvprātīgie uzsākuši meklēšanu Krāslavas rajonā.

Aleksandrs Fominskis
“Bezvests.lv” pārstavis

Es zinu, cik nopietni tur strādāja policija, bija iesaistīti daudzi cilvēki. Mēs ar šo lietu bijām strādājuši aptuveni 4 gadus, vākuši kopā visu ienākošo informāciju. Uz konkrēto brīdi es sapratu, ka policijai ir informācija, ka visi fakti norāda nelielo purvu. Visticamāk, Jāņa mirstīgas atliekas atrodas tieši tur. Policisti palūdza mūsu organizāciju pārbaudīt šo platību.

Pirms dažām dienām brīvprātīgie, izmantojot speciālu ekipējumu un tehniku, devās purvā, lai meklētu līķi vai vismaz to, kas no ķermeņa varētu būt palicis pāri. Stiegnājā ievērota liela piesardzība, jo šādas vietas ir ļoti bīstamas pat labi apmācītiem glābējiem.

“Cilvēks var izdarīt divus soļus un iekrist purvā līdz kaklam. Tika izmantotas speciālas slēpes, lai staigātu pa purvainiem ūdeņiem, vārdu sakot, meklēšana bija bīstama dzīvībai,” turpina “Bezvests.lv” pārstāvis.

 

Tika ierakstīti dati no zemūdens sonora un pašlaik tie tiek apstrādāti. Es domāju, ka nedēļas vai divu nedēļu laikā mēs pabeigsim datu apstrādi. Un tad varēsim atkārtoti un vēl padziļinātāk pārbaudīt šo vietu. Problēma ir tajā, ka pēc pirmā skata vieta ir droša, bet īstenībā tur ir dubulta gultne. No augšas ir zāle, pa to var staigāt, bet, ja nepareizā vietā uzkāpsi, tad var nogrimt trīs līdz četru metru dziļumā.

Ar drona palīdzību vieta tika izpētīta arī no augšas. Brīvprātīgie sadalījušies divās grupas un paralēli izstaigājuši krasta līniju. Meklējumos tāpat iesaistīti ūdenslīdēji un kinologi.

Fominskis ir pārliecināts, ka tuvākajā laika zēna mirstīgas atliekas izdosies atrast, jo ir palikušas vien pāris vietas, kur brīvprātīgie vēl nav bijuši.

“Daži cilvēki raksta sociālajos tīklos, ka meklēt purvā ir bezjēdzīgi. No savas puses es varu pateikt, ka, tieši meklējot cilvēku purvā, ir vislielākā varbūtība viņu atrast. Mirstīgas atliekas tur mumificējas. Es zinu cilvēkus, kuri bija atraduši mirstīgās atliekas, kas nogulējušas purvā pat 40 gadus. Līķus izvelkot, tiek konstatēts, ka tie ir diezgan labi saglabājušies. Es, personīgi, gribu šajā lietā likt punktu, jo zinu, ka māte ļoti pārdzīvo. Viņa pastāvīgi tiek iesaistīta, viņa visu laiku par to domā, mēs ar viņu uzturam sakarus. Gribētos, lai viņai būtu skaidrība. Ja ķermenis ir tur, tad viņu jāatrod un jāapglabā pēc kristiešu tradīcijām.”

Pēc dažām dienām “Bezvests.lv” brīvprātīgie turpinās meklējumus Krāslavas rajonā.