Milzu liesmas iznīcina mikroautobusu

0 Komentāru

Juglā trešdien, 7.oktobrī, ap plkst. 22 vakarā, uzliesmoja kāds autoservisa teritorijā novietots mikroautobuss, kuram pēkšņi aizdegusies motortelpa, vēsta “Degpunktā”.

Arnis vēlu vakarā steidzās pie automehāniķa uz garažu – viņa spēkratam vajadzēja ātri nomainīt riepu. Piebraucot pie servisa Lizuma ielā, vīrietis saoda nepatīkamu smaku. Izkāpjot no transportlīdzekļa, tālumā bija manāmi gaismas uzliesmojumi.

Viņš stāsta par notikušo – cēlās dūmi un smirdēja pēc deguma, bet liesmas bija sasniegušas četru metru augstumu. Pēc tam ieraudzīja, ka dega busiņš, dzirdējis, ka tam sprāgst viena riepa un sapratis situācijas bīstamību, ka busiņā var būt gāzes baloni vai citas lietas.

Arnis novēroja, ka pa teritoriju staigā uztraucies apsargs. Liesmas jau bija pārmetušās uz blakus esošo žogu un paletēm. Dzēst mikroautobusu pašu spēkiem būtu pārāk bīstami, tāpēc apkārtējiem nācās pacietīgi gaidīt ugunsdzēsēju ekipāžas.

“Nekas te vēl nebija norobežots un viss tikai sākās,” stāsta aculiecinieks Arnis.

Operatīvie dienesti ieradās ātri un dzēšana prasīja tikai dažas minūtes. Ugunsdzēsēji pēc tam aprunājās ar mikroautobusa īpašnieku un sākotnējā informācija liecina, ka noticis īssavienojums.

Kristaps Kalvāns, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes 6.daļas komandieris

“Kaut kas noticis motoram, tas pārstāja darboties, un pēc kaut kāda brīža uzliesmojusi pati motora telpa. Liesmas izpletās ļoti ātri un bija pārņēmušas visu mašīnu.”

Arnis stāsta, ka viņam bijusi līdzīga pieredze, proti, divas reizes nācies pašam dzēst degošu transportlīdzekli. Nodega akumaltora klemme. Parasti tādos gadījumos nedrīkstot vērt vaļā motora pārsegu, ir jāpagaida, kad tas noslāpst. Īssavienojums var sākties no maza vadiņa un beigties ar lielu ugunsgrēku, brīdina Arnis.

Briesmas bija novērstas plks. 22.16. Mediķu palīdzība nevienam nebija nepieciešama. Par spīti ārkārtas situācijai, tomēr tikts pie meistara un pie jaunas riepas.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas