Mežciemā trīs pusaudži ielaužas kādā nepabeigtā būvē

0 Komentāru
Mežciemā trīs pusaudži ielaužas kādā nepabeigtā būvē
Ilustratīvs foto. (Foto: Ģirts Ozoliņš, f64)

14. augustā īsi pēc plkst. 13.00 Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par trīs pusaudžiem, kuri Mežciemā ielīduši kādā nepabeigtā būvē. Uz notikuma vietu norīkota tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.

Kārtības sargi, ierodoties norādītajā adresē, sastapa teritorijas apsargu. Vīrietis pastāstīja, ka īsi pirms policijas ierašanās pusaudžiem bija izdevies aizbēgt. Apsargs pastāstīja, ka pusaudži ne vien ielauzušies privātīpašumā, bet arī salauzuši ēkas durvju signalizācijas pulti. Pēc personu ārējā izskata noskaidrošanas, likumsargi devās apsekot apsarga norādīto teritoriju.

Netālu no vietējā pārtikas veikala pamanīti trīs aprakstam atbilstoši pusaudži – viena meitene un divi zēni.

Jaunieši nekavējoties tika apturēti un izjautāti par pirmīt veiktajām darbībām. Pusaudži noliedza, ka būtu bijuši slēgtajā teritorijā. Policisti sazinājās ar teritorijas apsargu, kurš ieradās pie jauniešiem un viņus uzreiz atpazina.

Saistībā ar notikušo uzsāktas trīs administratīvā pārkāpuma lietas par iekļūšanu ekspluatācijā nenodotās būvēs, kā arī šo būvju teritorijā, ja apsaimniekotājs ir nodrošinājis teritorijas slēgtu nožogojumu, logu un ieejas durvju noslēgšanu. Normatīvie akti paredz, ka par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu līdz 142 eiro.

Vienlaikus par notikušo informēti pusaudžu vecāki, kuri bija sašutuši par atvašu rīcību.

Brīdi vēlāk apsargs sazinājās ar būves pārstāvi un viņu informēja par nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem. Apsargs likumsargiem atklāja, ka būves pārstāvis tuvākajā laikā ieradīsies notikuma vietā un izvērtēs bērnu nodarīto kaitējumu, pēc kā arī pieņems lēmumu par vēršanos ar iesniegumu Valsts policijā.

0 Komentāru