Melnā statistika: pagājušajās brīvdienās no ūdenstilpēm izcelti divi noslīkušie

3 komentāri
Melnā statistika: pagājušajās brīvdienās no ūdenstilpēm izcelti divi noslīkušie
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Pagājušajā diennaktī no kādas Latvijas ūdenstilpes izcelts kārtējais noslīkušais cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Visu brīvdienu laikā no ūdenstilpēm Latvijā izcelti divi bojāgājuši cilvēki: vienu bojāgājušo izcēla no upes Dobelē, bet otru – Ērgļu novadā no ezera.

Kopumā šogad Latvijā reģistrēts jau 31 noslīkušais.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 39 ugunsgrēki, kuros cilvēki necieta. Trešdaļā gadījumu tika dedzināta pērnā zāle. VUGD darbinieki 12 reizes devušies palīgā iedzīvotājiem glābšanas darbos, bet 13 izsaukumi novērtēti kā maldinājumi.

Šonakt ap plkst. 4.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Ķeguma novada Birzgales pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamajā mājā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva mūra ēkas jumts un starpstāvu pārsegums 200 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks.

Svētdien ap plkst. 22.00 tika saņemts izsaukums Jelgavā, kur dega saimniecības ēka 115 kvadrātmetru platībā. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts nepilnu četru stundu laikā.

Kopumā šajā gadā ugunsgrēkos Latvijā ir gājuši bojā 39, bet cietuši – 105 cilvēki.