Māte ziemā atstāj mazu bērnu automašīnā un dodas iepirkties

60 komentāri
Māte ziemā atstāj mazu bērnu automašīnā un dodas iepirkties
DEGPUNKTĀ

Nesen darbadienas pēcpusdienā viena no Pārdaugavā patrulējošajām policijas ekipāžām saņēmusi steidzamu izsaukumu uz kāda lielveikala stāvvietu. Garāmgājēji veikala apsargiem bija ziņojuši par automašīnu, kurā labu brīdi bez uzraudzības atstāts zīdainis.

Ierodoties notikuma vietā, policisti sastapa apsardzes darbinieci. Sākotnēji veikala apmeklētāji bija vērsušies pie apsardzes darbiniekiem, kuri skaļruņos informējuši automašīnas īpašnieku nekavējoties atgriezties pie automašīnas. Tomēr neviens tā arī nav atsaucies, tādēļ situācijas risināšanai piesaistīta policija.

Ņemot vērā faktu, ka gaisa temperatūra bija ap nulli, policisti nolēmuši uz notikuma vietu izsaukt mediķus un ugunsdzēsējus glābējus.

Pēc dažām minūtēm notikuma vietā ieradās gan mediķi, gan ugunsdzēsēji glābēji. Tikmēr policists un apsardzes darbiniece devās atpakaļ uz veikalu, lai caurskatītu videonovērošanas kameras ierakstus, kā arī turpinātu skaļruņos aicināt automašīnas īpašnieku atgriezties pie automašīnas.

Kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki jau bija sagatavojuši instrumentus, lai piespiedu kārtā iekļūtu braucamrīkā, pie tā tomēr piesteidzās kāda acīmredzami izbrīnīta sieviete.

Šoreiz stāsts beidzies veiksmīgi – pēc pārbaudes mediķi atzinuši, ka mazulim nekas nekait, un visu tālāko darbu ar šo ģimeni pārņēmusi Valsts policija.

Šajā situācijā mātei tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un, visticamāk, tiks piemērots tikai simbolisks naudas sods. Tomēr policisti aicina vecākus šādi neriskēt ar savu bērnu drošību un atgādina, ka līdz septiņu gadu vecumam bērnus ir aizliegts atstāt bez uzraudzības.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

60 komentāri