Komentāri

Policisti Rīgā saskārušies ar situāciju, kas spilgti ilustrē sadzīvi Maskavas forštatē jeb tā dēvētajā “Maskačkā”. Kamēr policisti devās uz izsaukumu, viņu galamērķī notiekošais krasi izmanījās, – ļaundaris kādā mirklī kļuva par upuri, bet narkomāns pēkšņi pārtapa par glābēju.

Policijas patruļa saņēmusi izsaukumu par kādu narkomānu četrotni, kas uzdzīvojot vienā no Maskavas ielas iekšpagalmiem un jau gatavojot kārtējo apreibinošo devu.

Pāris minūšu laikā, kamēr kārtības sargi bija ceļā uz šo notikuma vietu, situācija bija paspējusi krasi mainīties, – divi no kompānijas jau bija aizlaidušies, bet viens no potenciālajiem “klientiem” jau bija kļuvis par cietušo.

Mirkli vēlāk notikuma vietā ieradusies arī ātrā palīdzība, un iepriekš bezsamaņā gulošais vīrietis, kuram, kā izrādās, bija gadījies pāršaut pār strīpu ar heroīnu, saņemot zāļu devu, ātri vien atžirdzis un pat pierausies kājās. Ņemot vērā abu patieso apreibuma iemeslu, policisti vīriešus aicinājuši līdzi.

Vēl mirkli vēlāk policisti, ar abiem aizturētajiem jau aiz restēm, piestājuši pie turpat netālu redzētā, aizdomīgā BMW, kur tobrīd ieradušies arī papildspēki. Jau no pirmā acu skata vīriem kļuvis skaidrs, ka vismaz dažiem no šīs kompānijas iepriekš ir gadījušās saķeršanās ar likumu. Savukārt kāda pasažiera somiņā uzietās šļirces likušas vīriem šo braucamrīku izkratīt līdz pat pēdējai vīlītei.

Lai arī pat pēc rūpīgas pārbaudes automobilī tā arī neizdevās atrast ne aizliegtas vielas, ne priekšmetus, diviem no klātesošajiem tomēr nācās doties līdzi, jo apstiprinājušās policistu aizdomas, ka kompānijai ir kas slēpjams. Viena no personām atradusies policijas meklēšanā, savukārt otra persona pārkāpusi policijas noteikto uzraudzību.

Savukārt abi iepriekš aizturētie narkomāni šajā vakarā paviesojušies ekspertīžu centrā un tad nodoti  Valsts policijas kolēģiem. Ieraksts par šajā dienā piedzīvoto vēl vairākus gadus rotās abu kriminālās biogrāfijas.

Lasi vēl