“Mani burtiski sāka raut gabalos” – Ludzas iedzīvotājus terorizē agresīvs suns, bet pašvaldība rīkojas gausi

2 komentāri
“Mani burtiski sāka raut gabalos” – Ludzas iedzīvotājus terorizē agresīvs suns, bet pašvaldība rīkojas gausi
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Ja lielākajā daļā Latvijas pašvaldību jautājums ar klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu ir atrisināts, noslēdzot līgumus ar suņu ķērājiem vai šos pienākumus uzticot municipālajai policijai, tad Ludzas pusē iedzīvotājiem nav kam lūgt palīdzību brīžos, kad pamanīti, piemēram, agresīvi suņi.

Rētas uz rokas, kājām un ķermeņa agrāk vai vēlāk sadzīs, bet pārdzīvoto neaizmirsīšu nekad – tā saka Nonna, kura kopā ar savu četrkājaino draugu gandrīz kļuva par kāda klaiņojoša suņa pusdienām. Viss sākās parastā pēcpusdienā, kad sieviete devās pastaigā.

“Lēnītēm gāju, skatos – pretī nāk laika. Laika kā laika, tā kā tās parasti izskatās. Baltas ķepiņas, baltas krūtis. Es savu suni uzreiz paņēmu klēpī, viņa nerēja un vispār neko nedarīja. Tas suns tā pamazītēm gāja aizmugurē, es domāju, ka viņš jau ir gabalā, bet pēc tam, kad es nogāju vēl vairākus soļus, viņa no mugurpuses uzlēca un sāka nevis kost, bet burtiski raut mani gabalos. Viņa koda no visām pusēm, es savu suni turēju, lai viņa viņu neapēd. Nezinu cik minūtes tas vilkās, es kliedzu, man balss joprojām nav pārāk laba,” stāsta cietusī sieviete.

Viņai palīgā piesteigusies kādas tuvējās mājas iedzīvotāja. Suns atstājies. Nonna devusies mājās, izsaukusi “ātros” un policiju. Tikmēr agresīvo suni esot pie sevis paņēmusi tā pati kundze, kas palīdzējusi neapskaužamajā situācijā, turpat bijusi arī policija, tomēr vēlāk dzīvnieks it kā atkal palaists brīvē.

“Viņa mani izglāba, tā var teikt. Suns bija pie viņas, bet pēc tam es pat nezinu, vai policija to savāca, vai tā sieviete palaida viņu vaļā, bet suns bija atlaists, jo saimniekus atrast neizdevās un suns tika atlaists. Bet kur lai viņu liek, nevadās taču policija viņu savā mašīnā! Viņi izdarīja savu darbu, izdarīja cik spēja, bet iznāk, ka nebija vairs kur suni likt,” stāsta Ludzas iedzīvotāja.

Nonna saka – šī absurda dēļ nākamajā dienā vēl viena sieviete kļuvusi par plēsoņas upuri: “Vēl vienai sievietei uzbruka suns, pazīmes ir tieši tādas pašas. Vai nu tas ir tas pats suns, vai cits, bet fakts paliek fakts, ka uzbruka vēlreiz. Tagad tas viss turpinās un es nezinu, kā tas beigsies, jo mums nav pie kā vērsties, mums nav tādas policijas, kas nodarbotos tieši ar šādām lietām.”

Problēmas sakne patiešām meklējama situācijā, ka Valsts policija suņus neķer, bet pašvaldības policijas Ludzā nav – tā likvidēta kādas reformas laikā. Cietušie saka – ja darba dienā vēl kaut kāda rīcība notiek, tad brīvdienās vispār nav kam piezvanīt. Un konkrētie notikumi risinājušies valsts svētku laikā. Turklāt vēl kāda sieviete un viņas suns iekļuvuši cīniņā par izdzīvošanu sastopoties, visticamāk, ar to pašu agresīvo laiku. “Es vispār biju šokā. Mans suns cieta. Es, paldies Dievam, necietu, kā tā sieviete, bet es guvu šausmīgu morālu satricinājumu,” saka Irīna.

Patiešām līguma ar klaiņojošu dzīvnieku ķērājiem Ludzas pašvaldībai nav. Tomēr pēc šī notikuma domē sākusies rosība. Un pakalpojums reizēm tiek pirkts par atsevišķu, konkrētu gadījumu.

Domes pārstāvis Aivars Strazds saka – ja situācija ir kritiska, viņš pats reizēm kļūst par suņu ķērāju. Notvertie dzīvnieki nonāk dzīvnieku patversmē Rēzeknē. Ja uzrodas īpašnieki, viņi saņem sodu par to, ka suns klaiņojis. Šajā gadījumā gan iespējams saimniekiem būs jāatbild kriminālprocesa ietvaros, ja vien viņu izdosies noskaidrot, jo konkrētā, agresīvā laika it kā atkal esot notverta.
2 komentāri