“Mana sirdsapziņa ir tīra, es aizstāvēju savus bērnus!” Deputāts Leja skaidro, kādēļ florbola spēlē izcēlās kautiņš ar spēlētāju

8 komentāri
“Mana sirdsapziņa ir tīra, es aizstāvēju savus bērnus!” Deputāts Leja skaidro, kādēļ florbola spēlē izcēlās kautiņš ar spēlētāju
Ekrānuzņēmums no "Degunktā" sižeta

Pagājušajā nedēļas nogalē Carnikavas sporta kompleksā risinājušies pārsteidzoši notikumi. Svētdienas draudzīgais florbola mačs tika pārtraukts, jo no skatītāju tribīnēm uz laukuma izskrēja pašvaldības deputāts Jānis Leja no partijas “Saskaņa” un sāka sist vienu no spēlētājiem.

“Spēlējām florbolu, un vienā brīdī pie sadursmes, spēles situācijas, izskrēja līdzjutējs un vienam no aizmugures gribēja iesist pa galvu, viņš netrāpīja, nogrūda viņu un tad skrēja man virsū. Man tikmēr bija saskarsme vēl ar vienu, tad es to pagrūdu malā un īsti nepaspēju noreaģēt, un negaidīju tādu pavērsienu,” stāsta cietušais Gatis Lūsis.

Gatim nodarīti vidēji smagi miesas bojājumi – smadzeņu satricinājums un brūce virs acs, kurai uzliktas četras šuves. Carnikavas domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica “Facebook” publicējusi attēlus no notikuma vietas un sniegusi ieskatu notikušajā.

Viņa raksta: “Jautājums ir tikai viens – kas būtu jādara deputātam, kurš, vērojot florbola spēli, nespēja savaldīt savas emocijas, metās laukumā un brutāli piekāva vienu no spēlētājiem visu skatītāju un, pats galvenais, savu un visu citu bērnu klātbūtnē!?”

Aculiecinieka iesūtītajā video redzams, kā “Saskaņas” deputāts uzmanīgi vēro spēles gaitu un aktīvi seko līdzi notiekošajam. Uz florbola spēles laukuma atradās arī Carnikavas domes deputāts Gatis Miglāns, kurš pārstāv Nacionālo apvienību “Tēvzemei un Brīvībai”. Viņš no agresīvā līdzjutēja saņēmis pirmo belzienu, taču tad “Saskaņas” deputāts tomēr mainījis trajektoriju un devies uzbrukumā Gatim Lūsim.

“Tas ir ne tikai man, tas ir bijis arī citās reizēs. Ir bijis tā, ka desmit cilvēku viņu lūdz – ej uz mājām, nepiedalies. Es saku, ne pirmā reize. Apkārtējie bija vieglā šokā. Draugam bērni bija – sieva viņus mierināja,” atminas Lūsis.

Gatis stāsta, ka šī nav pirmā reize, kad deputāts centies konfliktēt un raksturo uzbrucēju kā agresīvu.

Konflikts radies, jo uz laukuma spēlēja arī Carnikavas domes deputāta Lejas nepilngadīgie dēli, un spēles karstumā viens no viņiem saskrējās ar pretējās komandas spēlētāju.

“Situācija bija tāda, ka viņš sāka spēlēt bez nūjas. Tas nav futbols, florbolu nespēlē bez nūjām. Mēs saskrējāmies, mums bija… Nu tas ir kontakta sporta veids, tas nav šahs vai dambrete. Griežoties, es viņu tā kā atgrūdu,” min Lūsis.

Jānis Leja situāciju raksturo citādāk. Viņa skatījumā, abi spēlētāji, gan no viņa rokas cietušais Gatis Lūsis, gan tik tikko no brūcēm izsprukušais deputāts Gatis Miglāns, uzbrukuši viņa 16 gadus vecajam dēlam ar florbola nūjām.

“Bija florbola spēle, un viņi sākumā izsita viņam nūju, pēc tam viens sāka ar nūju sist no aizmugures, tad no priekšas pa kaklu ar nūju. Es izdarīju savu tēva pienākumu. Es vēlreiz gribētu uzsvērt – ja vēlreiz būtu tāda situācija, es rīkotos tieši tāpat. Komandā bija arī mans otrs puika, kuram bija 11 gadu. Pret viņu tieši tāpat rupji izturējās divi pieauguši vīrieši,” stāsta Leja.

Video novērošanas ieraksti, kuros būtu redzamas kautiņa detaļas, šobrīd pieejami vien likumsargiem. Deputāts Leja pauž bažas, ka politiskie pretinieki situāciju skaidro nepatiesi, lai nopeltu viņa reputāciju.

“Mana sirdsapziņa ir tīra, es aizstāvēju savus bērnus. Viņi ir lupatas, ja viņi citādāk rīkotos nekā es. “Degpunktā”: Vai to konfliktu būtu bijis iespējams izšķirt arī ne vardarbīgi, Jūsuprāt? Nu kā, vardarbība pret vardarbību. “Degpunktā”: Vienkārši pavilkt viņus malā nevarēja, ja? Nu, varbūt varēja, bet nu ko tagad? Tagad jau neko, varēja vai nevarēja.”

Šobrīd notikušā apstākļus skaidro Valsts policija un iespējams uzsāks administratīvo lietvedību pret vainīgo, ja tāds tiks noskaidrots.

TOP komentāri

 • fu
  +12 +12 0

  fu

  Tādu iesākumam kā minimums ārā no deputātiem. Viņam taču nav laika strādāt. Jāvaktē dēliņus, lai kāds neapbižo. Ja dēli būtu normāli sportisti, viņi pirmie patriektu tēvu no laukuma.
 • es
  +13 +12 -1

  es

  Bet ja tam sūda deputātam kāds pa galvu iedotu? Cietums bez jautājumiem. Nabaga mīkstie dēliņi jāaizstāv. Pats esmu bijis sportists. Uz laukuma gadās visādi asumi. Bet ja esi mīkstais un mīzējs tad vispār neej uz laukuma. Spēlē šahu. Šo kretīnu deputāteli tiesāt pēc pilnas programmas. Noriebusies šī visatļautība tiem salašņām.
 • rr

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl