“Man ir knapi 18 gadu, viņš man iesita” – Vecrīgā starp divām jauniešu kompānijām izceļas pamatīgs konflikts

2 komentāri
“Man ir knapi 18 gadu, viņš man iesita” – Vecrīgā starp divām jauniešu kompānijām izceļas pamatīgs konflikts

Ieskats vecpilsētas policistu ikdienā. Šoreiz vīri devušies izšķirt kādu ķildu, kur brīžiem pat bijis grūti saprast, kurš ar kuru un par ko plūcas.

Ap plkst. 5.00 rītā policijas kamerās pavēries skats, kur acīmredzami kaut kas nav bijis kārtībā. Lai arī likumsargiem nebija saprotams, kas tieši atgadījies, bija skaidrs, ka tur būs jāpaviesojas kādai no tuvējām patruļām.

Un jāteic, ka vērotāji nekļūdījās, jo pavisam drīz bļaustīšanās pāraugusi arī roku vicināšanā. Pāris minūšu laikā, šķiet, visi paspējuši izplūkties ar visiem. Kāds vārtījies pa Vecrīgas bruģi, bet citi likuši lietā rokas, kājas un jebko, kas gadījies pa rokai. Ierodoties notikuma vietā, policisti pamanīja, ka izcēlies konflikts starp trim sievietēm un diviem vīriešiem.

Viena no konflikta dalībniecēm bija tik iekarsusi, ka arī pēc policistu ierašanās turpināja uzvesties ļoti agresīvi. Kamēr vairāki kārtības sargi cīnījās ar pārlieku iekarsušās meitenes untumiem, kolēģi centušies izdibināt, kas tad īsti noticis. Kaut nelielu skaidrību ieviesis, kāds jauns vīrietis, kurš bija iesaistīts nopietnākajā no dūru cīņām. Viņš pastāstīja, ka sēdējis ārā ar divām pazīstamām meitenēm, kad pienākusi kāda jauniete un sākusi konfliktēt – pēc tam viņai pievienojies arī vēl bariņš jauniešu.

Ja kautiņā iesaistītie jaunekļi vēl kā spējuši formulēt domu un izskaidrot, kas noticis, tad jaunkundze tikai turpinājusi trakot, līdz rezultātā izpelnījusies nedalīto policistu uzmanību un nonākusi aiz policijas busiņa restēm. Vēlāk, veicot alkohola pārbaudi organismā, viņai konstatēts 2,48 promiļu reibums.

Atkarībā no tā, ko piefiksējušas kameras, kāda ir kaušļu pagātne un kā tie spēs izskaidrot savu rīcību, likumsargi lems arī par jauniešiem piemērojamo sodu – šāda ķilda var izmaksāt no 70 līdz pat 500 eiro.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā