Maluzvejnieku nekaunības paraugstunda! Policisti no Daugavas izceļ vienu no iespaidīgākajiem murdiem, kāds jebkad redzēts

2 komentāri
Maluzvejnieku nekaunības paraugstunda! Policisti no Daugavas izceļ vienu no iespaidīgākajiem murdiem, kāds jebkad redzēts

Pavisam nesen, pateicoties kādam nejaušam “copmaņa” atradumam, policisti uzgājuši vienu no iespaidīgākajiem jebkad atrastajiem maluzvejnieku rīkiem.

Pirms pāris dienām Daugavā kāds makšķernieks tikai dažu desmitu metru attālumā no Salu tilta upes dzelmē pamanījis ko aizdomīgu. Izrādās, tie bijuši maluzvejnieku izliktie murdi, ko aculiecinieks iemūžinājis arī video.

Lai arī vīrs policistiem tā arī nav piezvanījis, turpinot savu braucienu, viņš jau pēc īsa brīža, turpat Daugavas ūdeņos sastapies ar pašvaldības policijas glābējiem, kuri, uzklausot makšķernieka teikto, nolēmuši paši pārliecināties par aculiecinieka stāstīto.

Ierodoties norādītajā vietā, kārtībsargi pārāk lielā smaguma dēļ nelegālo murdu neizcēla, tomēr nākamajā dienā vīri jau kuplākā skaitā ar divām motorlaivām šeit atgriezušies vēlreiz. Pašvaldības policijas inspektors Māris Celms atzīst, ka šādi maluzvejniecības apmēri pārsteiguši vai visus klātesošos.

Policisti pieļauj, ka nejauši uzietie murdi šeit atradušies jau vairākus mēnešus, iespējams, pat tie ievietoti pagājušajā rudenī. It visos bija atrodamas jau satrūdējušu nēģu un citu zivju paliekas.

Tā kā nevienam no murdiem nebija redzamas nekādas pazīšanās zīmes vai informācijas par tā saimniekiem, pieņemts, ka tos izvietojuši maluzvejnieki. Tie konfiscēti un tālāk nonākuši Valsts vides dienesta bāzē Voleros. Lai arī šajā situācijā nelegālo zvejas rīku saimniekus nav izdevies pieķert, policisti izsaka lielu pateicību makšķerniekam un aicina arī citus, “copmaņus” un atpūtniekus kuriem rūp daba, ūdenī konstatējot ko aizdomīgu, nekavējoties ziņot policijai.

2 komentāri