Mājdzīvnieks paspēja iekost gan sejā, gan plecā! Mediķi glābj trīs gadus vecu bērnu

Pievienot komentāru
Mājdzīvnieks paspēja iekost gan sejā, gan plecā! Mediķi glābj trīs gadus vecu bērnu
Foto: f64

Nedēļas sākumā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) saņēma ļoti uztrauktu vecāku zvanu, kuru trīs gadus vecā meitiņa pamatīgi cietusi pēc tam, kad viņai uzbrucis suns.

Mājdzīvnieks paspējis iekost gan sejā, gan plecā, un mediķi cietušo bērnu ar asiņojošām, kostām brūcēm steigšus nogādāja slimnīcā.

Mediķi stāsta, ka suņu uzbrukumi bērniem tieši vasaras mēnešos notiek visbiežāk, norāda NMPD Komunikāciju nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Sākoties vasaras brīvlaikam, bērni vairāk laika pavada, spēlējoties un uzturoties ārpus telpām, kā arī – suņi tiek mazāk pieskatīti un bieži vien palaisti brīvsolī.

Mediķi akcentē, ka, piemēram, suņa ēdiena traukam jābūt norobežotam un bērnam – nepieejamam, jo gadījumi, kad suns bērnu sakož, vēloties aizsargāt savu pārtiku, ir viens no izplatītākajiem šādu nelaimes gadījumu cēloņiem.

Dzīvnieku veterinārās klīnikas darbinieki uzskata, ka maziem bērniem suņi kož reti un visbiežāk cieš pieaugušie.

Dr. Beinerta veterinārās klīnikas galvenais ārsts Jānis Beinerts stāsta, – ja arī provocēts, mācīts un socializēts suns bērnam nekodīs, un nodrošināt bērnam drošus apstākļus ir suņa īpašnieka obligāts uzdevums.

Gan mediķi, gan suņu pazinēji uzsver, ka pieaugušo uzdevums ir laikus iemācīt arī savam bērnam, ka ģimenes mīlulis nekādā gadījumā nav rotaļlieta.