Līgo un Jāņu dienā noslīkuši seši cilvēki; šogad kopā – jau 55

4 komentāri

Šogad glābēji no ūdenskrātuvēm izvilkuši jau 55 cilvēku mirstīgās atliekas, bet Līgo un Jāņu dienā atrasti seši noslīkušie. Augstas gaisa temperatūras ir arī turpmāko dienu realitāte, tāpēc atpūtā pie ūdens jābūt īpaši piesardzīgiem.

Liela daļa noslīkušo glābēju statistikā netiek iekļauti, jo mirušos no ūdens izvelk tuvinieki vai nejauši aculiecinieki. Kopumā aizvadītajās Jāņu svinību dienās tieši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzība lūgta septiņos gadījumos. Sešos no tiem sekas bijušas letālas.

Pirmdien pussešos vakarā 112 dispečeru centrā saņemts izsaukums uz Tērvetes novadu, kur Augstkalnes dzirnavu ezerā slīka cilvēks. Aculiecinieki atbraukušajiem nirējiem norādīja vietu ūdenī, kur pēdējo reizi redzēts atpūtnieks, taču līķis divu līdz trīs metru dziļumā atrasts tikai pēc divu dienu ilgas meklēšanas. Savukārt Līgo dienas rītā ap pusastoņiem glābēju palīdzība bija nepieciešama Rīgā, Ķīšezerā. Slīcēja glābšanā iesaistījās makšķernieki, un cilvēku izvilka no ūdens vēl pirms profesionālu palīgu ierašanās.

Neatkarīgi no laimīgā gadījuma Ķīšezerā otrdien ūdenskrātuvēs atrasti vēl divi līķi. Viens Rīgas kanālā, bet otrs Mazajā Ludzas ezerā. Trešdien ugunsdzēsēji glābēji krastā izcēla vēl trīs bojāgājušos. Divi cilvēki noslīka dīķī Kuldīgas novadā, bet vēl viens gāja bojā ūdenstilpnē Beverīnas novadā. Kopā šogad noslīkuši 55 cilvēki. Vairums bija piedzērušies.

“Lielākā daļa cilvēku noslīkst tieši alkohola reibumā. Nekad nelietojiet alkoholu pirms došanās ūdenī, ja esat reibumā, labāk palieciet krastā. Nekad nepeldieties vienatnē. Ja kaut kas atgadīsies, cerības uz glābiņu būs tuvu nullei. Labāk ir iet kopā ar kādu. Nepeldieties viens, jo tad līdzās var nebūt cilvēka, ka spētu ekstremālā situācijā palīdzēt. Ja tomēr dodaties ūdenī viens, informējiet krastā palikušos, ar ko esat bijis kopā, cik tālu, cik ilgi plānojat peldēt,” norāda VUGD Ogres daļas komandieris Artūrs Umulis.

Pieskatiet viens otru, bet galvenais parūpējieties par bērniem. “Atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo bērns bez pārtraukuma ir jāuzmana visu laiku, pat uz minūti novēršot uzmanību no bērniem, var notikt nelaime,” akcentē komandieris Umulis.

Un tas, ka mazo pieskatīšana tiek uzticēta vien pāris gadus vecākiem brāļiem, māsām vai draugiem, arī nav risinājums. Pirms nedēļas piemājas dīķī Kokneses novadā jau noslīka piecus gadus vecs puika, kurš bija atstāts septiņus gadus veca zēna kompānijā.