1 komentārs
Liepājas ostā pārbaudē atklāj nereģistrētu 9968 kg reņģu lomu
FOTO: LETA

Veicot zvejas noteikumu ievērošanas pārbaudi Liepājas ostā, naktī no 30. marta uz 31. martu Valsts vides dienesta (VVD) Zvejas kontroles departamenta inspektori pārbaudīja zvejas kuģi, kura kapteinis pirms ienākšanas Liepājas ostā elektroniskajā ziņošanas sistēmā bija norādījis 8400 kg brētliņu nozveju.

Pārbaudot nozveju, tika konstatēts, ka lomā ir arī reņģe, kura zvejas žurnālā nav reģistrēta. Pārbaudes laikā inspektori veica nozvejas paraugu ņemšanu, lai noteiktu reņģu un brētliņu daudzumu lomā un konstatēja, ka uz kuģa atrodas 2650 kg brētliņu un 9968 kg reņģu. Šajā gadījumā uzņēmums reņģu nozveju nereģistrēja, iespējams, lai saglabātu sev piešķirto limitu. Arī kopējais nozvejas daudzums bija par 4218 kg lielāks nekā reģistrēts zvejas žurnālā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par konstatētajiem faktiem VVD amatpersonas uzsāka lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā. Par šāda veida pārkāpumiem, juridiskajām personām uzliek naudas sodu no simt četrdesmit līdz četrtūkstoš trīssimt eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas, un atņem zvejas tiesības uz laiku līdz vienam gadam vai bez tiesību atņemšanas.

Papildus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzētajam sodam, uzņēmumam, kam pieder zvejas kuģis, kā arī kuģa kapteinim tiek piemēroti soda punkti. Ja zvejas licences turētājs ir sakrājis 18, 36, 54 vai 72 punktus, zvejas licence automātiski tiek apturēta: pirmoreiz uz diviem mēnešiem, otro reizi uz četriem mēnešiem, trešo reizi uz astoņiem mēnešiem un ceturto reizi uz vienu gadu. Ja zvejas licences turētājs ir sakrājis 90 punktu, zvejas licence automātiski tiek galīgi anulēta.

VVD atgādina, – ja zvejas uzņēmums ir izdarījis smagu pārkāpumu un tam ir piešķirti soda punkti, tad šis uzņēmums nevar saņemt atbalstu no Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda. Attiecībā uz zvejas kuģu kapteiņiem ir noteikts, ka brīdī, kad kapteinim ir piešķirti 18 soda punkti, zvejas kuģim nekavējoties aptur zvejas licenci un liedz zvejas darbības līdz šī kapteiņa nomaiņai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl