Liepājā apsargs palīdz policijai aizturēt alkohola pircēju nepilngadīgajiem

2 komentāri
Liepājā apsargs palīdz policijai aizturēt alkohola pircēju nepilngadīgajiem
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Tirdzniecības vietā Liepājā tiek aizturēts vīrietis, kurš nopircis nepilngadīgajiem alkoholu, informēja Valsts policijā (VP).

Aizvadītās nedēļas nogalē, 17. oktobrī ap plkst. 21.20, VP tika saņemta informācija no kādas tirdzniecības vietas apsarga par to, ka Liepājā, Laumas rajonā kādā tirdzniecības vietā vīrietis nopirka nepilngadīgai personai alkoholu.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur viņus sagaidīja veikala apsargs, kurš bija aizturējis gan nepilngadīgajam alkoholu iegādājušos vīrieti, gan pašus nepilngadīgos.

VP noskaidroja, ka jaunietis pavadījis laiku ar draugu un vēl četrām meitenēm, kuras, pēc jaunieša vārdiem, vēlējušās lietot alkoholu. Jaunietis izdomājis sarunāt ar uz ielas sastaptu vīrieti, lai viņš viņam nopērk alkoholu. Jaunietis vīrietim iedeva naudu, abi iegājuši veikalā, nepilngadīgais viņam norādījis, kādu brendiju vēlas, un vīrietis par to samaksājis, savukārt pie ieejas durvīm alkoholu nodevis nepilngadīgajiem.

Veikala apsargs, to redzot, piegāja pie personām un teica, ka viņi ir aizturēti un būs jāgaida policijas ierašanās.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas pieņēma paskaidrojumus no visām iesaistītajām personām un nogādāja nepilngadīgos jauniešus mājās pie vecākiem.

Patlaban VP par notikušo ir uzsākts process administratīvā pārkāpuma lietā. VP izsaka pateicību veikala apsargam par likumpārkāpuma, proti, alkoholisko dzērienu lietošanu jauniešu vidū, novēršanu un personu aizturēšanu.

Atgādinām, ka tabakas un apreibinošo vielu nodošana nepilngadīgajiem ir likumpārkāpums, par kuru pienākas sods. Bērnu tiesību aizsardzības likums paredz, ka par bērna iesaistīšanu smēķēšanā, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanā piemēro naudas sodu 35 līdz 200 eiro apmērā.