“Liels troksnis un blīkšķis bija”; spēcīgais vējš norauj jumtu Saulaines tehnikumam

1 komentārs

Blīkšķi un trokšņi ceturtdien ap trijiem dienā pārsteidza skolotājus un darbiniekus, kas atradās Saulaines tehnikuma telpās. Palūkojoties pa logu bija redzamas jumta detaļas, kas krīt pagalmā un paceļam trāpa arī kokiem un automašīnām. Tagad jumts ir caurs un steidzīgi jāmeklē risinājumu, kā to atkal aizdarīt.

Vakar Bauskas apkaimē bija jūtams spēcīgs vējš, bet vispostošākais tas izrādījās Saulaines ciematā, kur brāzmu ceļā trāpījās profesionālās vidusskolas ēka, saplosot tehnikuma jumtu. Apmetuma krišanu sadzirdēja iekštelpās sēdošie skolas darbinieki, kas sākotnēji nespēja noteikt blīkšķu cēloni.

“Tās 15-20 minūtes vējš bija ļoti spēcīgs. Ļoti liels troksnis un blīkšķis bija, nevarēja saprast, kas  notiekas, tad pie loga jau ieraudzīju šo vēja postījumu,” stāsta Kandavas tehnikuma Saulaines struktūrvienības vadītājs Nils Šaštakovičs.

Tika izsaukti ugunsdzēsēji, kas ar pacēlājiem steidza saglābt ēku un novērst citus postījumus apkārtnei. Viens no krītošā jumta gabaliem gan trāpīja izglītības iestādes automašīnai un izsita tai stiklus. Ugunsdzēsēji demontēja kopā trīssimt kvadrātmetrus apmetuma. Skola tagad aplēš zaudējumus un gaida speciālistu spriedumu.

Pirms astoņiem gadiem skolas jumts tika pilnībā rekonstruēts. Līdz šim šķita, ka būvdarbi bija paveikti kvalitatīvi, jo nekādus defektus manīt nevarēja. Vakar notikušais tagad liek domāt citādi.

“Gribētu teikt, ka varbūt būvnieki ir pieļāvuši kādas kļūdas. Mūsu speciālists norādīja, ka it kā šīs stiprinājumu skrūves neatbilst standartam, tur vajadzēja būt citam stiprinājumam,” norāda Šaštakovičs.

Iestādes vadītājs stāsta, ka šobrīd ēka nav pasargāta no lietus un mitrums iekļūst zem sienu siltinājuma. Darbiniekiem atliek vien cerēt, ka tuvākajā laikā nesolīs nokrišņus.