Ulbrokā uzdarbojas sevišķi nekaunīgi huligāni – bojā automašīnas šoferu klātbūtnē!

1 komentārs
Ulbrokā uzdarbojas sevišķi nekaunīgi huligāni – bojā automašīnas šoferu klātbūtnē!

Trešdien, 15. novembrī, pulksten 22.00 Ulbrokā vīrietis pamanījis, ka pie viņa “Volvo” markas automašīnas pienāk divi nepazīstami jaunieši, no kuriem viens sācis lauzt aizmugurējā loga tīrītāju. Automašīnas īpašnieks ļaundarim uzsaucis, lai viņš pārstāj bojāt automobili. Huligāns uz aizrādījumu neesot reaģējis, gluži otrādi – sācis lauzt automašīnas atdurstieni.

Saņemot atkārtotu aizrādījumu, huligāns kopā ar savu draugu pienācis pie automašīnas vadītāja, kurš tobrīd stāvējis uz ielas kopā ar savu paziņu, un uzsākuši kautiņu.

Pēc miesas bojājumu nodarīšanas, ļaundari iesēdušies savā BMW markas automašīnā un aizbraukuši. Savukārt sabojātās automašīnas īpašnieks par notikušo paziņojis Valsts policijai.
Rīgas Teikas iecirkņa policisti minēto BMW markas spēkratu izsludināja meklēšanā. Pēc divām stundām šo automašīnu lidostas teritorijā identificēja policisti. Pie automašīnas tobrīd atradās viens no aizdomās turētajiem – 1991. gadā dzimis jaunietis kopā ar divām meitenēm. Kā izrādījās, viņa draugs – 1989. gadā dzimušais automašīnas bojātājs bija devies lidostā sagaidīt atgriežamies savu draudzeni. Lidosta “Rīga” iecirkņa policisti abus jauniešus aizturēja un nogādāja policijas iecirknī.

Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī gan 1989. gadā dzimušais aizdomās turētais, gan viņa 1991. gadā dzimušais draugs izskatījās narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, tāpēc viņiem nozīmēta ekspertīze.

Vecākais no aizturētajiem jau iepriekš ir sodīts par narkotisko vielu lietošanu, savukārt otrs jaunietis iepriekš sodīts par laupīšanu un zādzību ar iekļūšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa, un ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Ja ekspertīze apstiprinās, ka jaunieši aizturēšanas brīdī atradušies narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, viņiem būs jāatbild arī par šo pārkāpumu.

1989. gadā dzimušajam automašīnas bojātājam piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.

1 komentārs