Lauž krēslus un pieķēza telpas – neadekvāts vīrietis sarīko traci Vecrīgas kafejnīcā

1 komentārs
Lauž krēslus un pieķēza telpas – neadekvāts vīrietis sarīko traci Vecrīgas kafejnīcā
Aizturēšanas laikā viens no vīrieša draugiem, kurš nepārtraukti traucēja policistiem aizturēto ievietot aizturēšanas nodalījumā, satvēra policistu no mugurpuses aiz bruņu vestes un nogāza zemē. Pret uzbrucēju pielietota piparu gāze. (Foto: Rīgas pašvaldības policija)

20. augustā īsi pēc plkst. 5.00 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki, patrulējot vecpilsētā, pamanīja, ka pie kādas kafejnīcas ieejas vairākas personas savstarpēji konfliktē. Policisti nolēma apstāties un pārliecināties, vai ir nepieciešama likumsargu iejaukšanās.

Apkārt kādam manāmi iereibušam vīrietim bija sapulcējušies vairāki cilvēki, kuri grūstījās un bļaustījās. Lūgts visiem nomierināties un izskaidrot konflikta iemeslu. Sarunas laikā no kafejnīcas īpašnieka noskaidrots, ka viens no klientiem traucējis apkārtējiem un pat pēc vairākkārtīgiem aizrādījumiem lamājies un demonstratīvi pieķēzījis kafejnīcas telpas. Tāpat agresīvi noskaņotais klients salauzis krēslu. Kafejnīcas īpašnieks izteica vēlmi par notikušo rakstīt iesniegumu.

Pārrunu laikā nepārtraukti iejaucās arī pats vaininieks, kurš izkliedza dažādus lamuvārdus un izteica neapmierinātību par izraidīšanu no kafejnīcas. Vīrietim vairākkārtīgi aizrādīts par neadekvāto uzvedību, taču viņš nespēja nomierināties un atkārtoti mēģināja iekļūt izklaides vietā. Pārkāpējam līdzās bija arī vairāki draugi, kuri traucēja policistiem pildīt darba pienākumus. Pieņemts lēmums pārmēru iereibušo klientu aizturēt un nogādāt dežūrdaļā lietvedības nodrošināšanai.

Pārkāpējs kategoriski atteicās doties uz dežūrdaļu un mēģināja pamest notikuma vietu. Policistiem nācās izmantot fizisku spēku, lai aizturēto aizvestu līdz operatīvajam transportlīdzeklim.

Aizturēšanas laikā viens no vīrieša draugiem, kurš nepārtraukti traucēja policistiem aizturēto ievietot aizturēšanas nodalījumā, satvēra policistu no mugurpuses aiz bruņuvestes un nogāza zemē. Pret uzbrucēju lietota piparu gāze. Pieņemts lēmums arī otru vīrieti aizturēt saistībā ar ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām. Tomēr mirkli vēlāk abiem izdevās izrauties no policistu satvērieniem un viņi metās bēgt. Vairākus metrus tālāk ar garāmgājēju palīdzību abi kungi aizturēti. Aizturēšanas laikā atkārtoti lietota piparu gāze.

Uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri sniedza medicīnisko palīdzību abiem pārkāpējiem.

Pēc brīža notikuma vietā ieradās vēl viena policijas ekipāža, un abi iereibušie vīrieši nogādāti Valsts policijā, kur pret vienu no personām uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par nepakļaušanos policistu darbinieku likumīgajām prasībām.

Savukārt otrs, kurš neadekvāti uzvedās kafejnīcā, nogādāts Rīgas pašvaldības policijas dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā konstatēts, ka pārkāpējs ir 1,98 promiļu reibumā. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu un piemērots naudas sods 280 eiro apmērā.

TOP komentāri

  • Irina Kleina
    0 0 0

    Irina Kleina

    Varetu sadi notikumi nebut, ja netirgotu alkaholu visiem kam viss nav majas , bet ka Latvija tik pie pelnas tikai nodzirdit gan jauniesus gan cilvekus ar planu pratinu un nabaga policisti ir ka starpnieki kas vienmer visu atrisinas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl