Latvijā ir citi likumi – iedzēris šoferis no Spānijas pēc izbrauciena pa Vecrīgu paliek bez tiesībām

1 komentārs
Latvijā ir citi likumi – iedzēris šoferis no Spānijas pēc izbrauciena pa Vecrīgu paliek bez tiesībām

Kādam Rīgas viesim interese par Brīvības pieminekli nesen beigusies ar tikšanos ar policiju, savukārt kādam citam, turpmākos dažus gadus nāksies staigāt kājām.

Ap plkst. 5.00  Vecrīgas kārtības sargi uzsākuši kāda pelēka “sedana” meklējumus. Videonovērošanas centra darbinieki bija piefiksējuši, ka automobili ieraušas, kāds acīmredzami apreibis tipiņš, kurš visticamāk šādā stāvoklī nemaz nedrīkst pilotēt auto.

Kungu ielā šoferis tika apturēts un noskaidrojās, ka viņš ir Spānijas pilsonis. Autovadītājs bija acīmredzamā reibumā, par ko liecināja alkoholam raksturīgā smaka.

Ņemot vērā, ka šoferis pat nenoliedza, ka būtu dzēris uz notikuma vietu izsaukti kolēģi no ceļu policijas. Viņi ārvalstnieka izelpā konstatēja 1.88 promiles alkohola, kas nozīmēja, ne tikai šķiršanos no auto, bet arī autovadītāja apliecības.

Turklāt, šis vairākus gadus ilgstošais liegums, vīrietim būs spēkā, arī atgriežoties mājās. Starp citu, svētku brīvdienās, šis nebija vienīgais viesis no saulainās Spānijas, kurš iepazinies ar vietējiem kārtības sargiem – vēl viens tūrists 22. aprīļa vakarā bija izdomājis uzrāpties uz Brīvības pieminekļa, par ko saņēma 100 eiro naudas sodu.