Laicīgi sniedzot pirmo palīdzību, vīrietis no noslīkšanas izglābj sievieti

1 komentārs

Laicīgi sniedzot pirmo palīdzību, kāds vīrietis no noslīkšanas izglābis sievieti, kura jau bija bezsamaņā, vēsta “Degpunktā”.

Šogad kopš 15. maija, kad tika atklāta oficiālā peldsezona, glābēji no ūdenstilpēm ir izcēluši 26 bojāgājušos. Tomēr bojāgājušo skaits ir krietni lielāks, jo daudzus izvelk tuvinieki vai nejauši aculiecinieki. Glābējiem karstās brīvdienās gandrīz vienmēr ir jāsteidzas palīgā atpūtniekiem pie ūdenskrātuvēm un teju ik nedēļas nogali kāds pārgalvīgs peldētājs iet bojā noslīkstot. Arī šajā stāstā viss varēja beigties ar neatgriezeniskām sekām, taču piedzīvots īsts veiksmes stāsts.

Kādu slīkstošu sievieti nesen pēdējā brīdī izglābis kādreizējais robežsardzes priekšnieks Gunārs Dāboliņš, kurš ar suni pastaigājies gar Daugavu. Sākotnēji viņam pat šķitis, ka palīdzēt vairs nebūs iespējams.

Sievietes kakls, piere un mute jau bijuši zili. Vīrietis stāsta – tas bijis klasisks gadījums, kad cilvēks slīcis, pakļuvis zem ūdens, tāpēc, pēdējā brīdī izvelkot no ūdens sievieti, bijis jāatceras viss par pirmās neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, ko viņam mācīja karaskolā un robežsardzē. Vīrietis atzīst – apzinās, ka pirms tam bija jāzvana glābējiem, taču viņam nebija līdzi telefona un izšķirošs bija katrs mirklis.

Pēc pirmās palīdzības sniegšanas un sievietes stāvokļa stabilizēšanās, glābējis sievietei līdzās atstājis suni, cerībā, ka kāds ievēros dzīvnieku un pēc tam arī cietušo cilvēku. Tikmēr pats steidzies meklēt palīgus.

“Skrēju te pie kaimiņiem uz viņu mājām pēc telefona, centos celt kādu augšā, taču bija agrs rīts… Pēc tam skrēju uz mājām pēc telefona, tik ātri, cik vien varēju, nekad dzīvē tik ātri nebiju skrējis,” stāsta sievietes glābējs.

Viss beidzies sekmīgi, sazvanītie mediķi atbraukuši dažu minūšu laikā un sieviete nogādāta slimnīcā, kur pilnībā atlabusi.

Glābējs secina – katram reizi pa reizei būtu jāatsvaidzina pirmās palīdzības prakse un, ja ir iespēja, vienmēr līdzi jāņem telefonu. Glābējus var sazvanīt pa tālruni 112.

Arī šīs brīvdienas solās būt karstas un “Degpunktā” aicina izvērtēt savu peldētprasmi un neiet ūdenī parāk dziļi, kā arī neveldzēties ūdenstilpnēs alkohola reibumā.
1 komentārs