Lāčplēša ielā uz brauktuves uzkrīt fasādes gabals; RNP strādnieku vainu noliedz

Pievienot komentāru

Satraucošu un netipisku darba dienas sākumu šorīt piedzīvoja rīdzinieks Andrejs. Viņš apgalvo, ka celtnieki Lāčplēša ielā, veicot remontdarbus, nebija norobežojuši ietvi un apdraudēja garāmgājēju drošību.

Andrejs strādā vienā no Lāčplēša ielas advokātu birojiem un katru dienu uz darbu brauc ar velosipēdu. Ap deviņiem no rīta, minoties garām divdesmit trešajam namam, vīrietis saprata, ka nule paglābies no spēcīga sitiena pa galvu. Lai aptvertu situāciju, nācās piestāt.

“Pēkšņi izdzirdēju diezgan lielu troksni, apstājos un secināju, ka no jumta ir nokritis diezgan liels akmens,” stāsta Andrejs.

Viņš apgalvo, ka palūkojās uz augšu un redzēja celtniekus, kas labo ēkas fasādi, taču nekādi brīdinājumi par būvdarbiem nebija izlikti. Strādnieki esot norobežojuši darba vietu ar strīpainām lentēm tikai pēc incidenta.

“Pēc kāda laika laikam darba vadītāji pamanīja, ka tur pulcējas cilvēki, es tajā skaitā, un sāka kaut ko darīt. Ierobežoja vietu, tostarp arī sāka novākt akmeņus no ceļa. Tā, manuprāt, ir lietisko pierādījumu likvidēšana,” pauž Andrejs.

”Rīgas namu pārvaldnieks”, uzņēmums, kas šorīt nodarbināja celtniekus Lāčplēša ielā, rakstveidā apgalvo, ka fasādes gabala nokrišana nebija strādnieku vaina un notika pirms darbu uzsākšanas.

”Ēkas fasādes daļā ir margas tipa dekoratīvais posms, kas atradās bojātā stāvoklī. Ārpuskārtas remontdarbu kārtībā tika organizēti nepieciešamie darbi, lai novērstu iespējamo apdraudējumu garāmgājējiem. Pirms pacēlāja uzstādīšanas un darbu uzsākšanas teritorijas norobežošanas laikā krita atlūzas gabaliņš. Šobrīd dekoratīvais elements ir demontēts, nodrošinot drošu garāmgājēju pārvietošanos,” paziņojumā pauž SIA ”RNP” komunikācijas nodaļas projektu vadītāja Laura Vaļuma.

Neatkarīgi no tā, ka abu pušu viedokļi par notikušo nesakrīt, par to, lai fasāde nepadraudētu cilvēku veselību, atbild ēkas apsaimniekotājs. Diemžēl atvainošanās Andrejam atbildes vēstulē neizskanēja.