Kundziņsalā zem ledus pakļūst četri žibulētāji

2 komentāri
Kundziņsalā zem ledus pakļūst četri žibulētāji

Kādam aculieciniekam, kas nedēļas nogalē pastaigājās pa Kundziņsalu, nācās atcerēties ārkārtas situāciju numuru 112 un zvanīt glābējiem, jo vietējie iedzīvotāji, nodarbojoties ar zemledus makšķerēšanu, aizmirsa par teju visiem drošības apsvērumiem.

Neņemot vērā liegumu Rīgā atrasties uz ūdenstilpēm plānā ledus dēļ, joprojām atrodas zemledus makšķerēšanas entuziasti, kas ir gatavi riskēt ar savu un apkārtējo drošību, pārkāpjot izsludinātos noteikumus. Sestdien Sarkandaugavas attekā pie Kundziņsalas nelaimē nonākušos makšķerniekus, par laimi, pamanīja kāds garāmgājējs.

Izkļūt no bīstamās situācijas paša spēkiem ir ļoti grūti, pat ja pašam makšķerniekam šķiet, ka viņa peldētprasme vai fiziskā sagatavotība ir augstā līmenī.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver, ka, ieraugot ledus aukstā ūdenī slīkstošu cilvēku, aculiecinieki drīkst nākt talkā tikai tad, ja tiek ievēroti nepieciešamie drošības pasākumi, jo citādi tiek apdraudēta arī palīgu dzīvība.

Cilvēku pārgalvību, kāpjot uz plāna ledus, glābēji skaidro ar mānīgo priekšstatu, ko rada atkusnis.

TOP komentāri

  • Kāda
  • S
    0 0 0

    S

    Ja gaisa temperatūra nedēļu ir ap 0, bet cilvēki kāpj uz ledus, viņiem jāmaksā par glābšanas operāciju. Pat tiešām slimiem cilvēkiem dažkārt ir jāmaksā par neatliekamo med.palīdzību, bet šitiem nekādu kreņķu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl