Krāpnieki izmanto ārkārtas situāciju? Daugavpilī pie pensionāriem “ciemojas” cilvēki, kas uzdodas par sociālajiem darbiniekiem

5 komentāri
Krāpnieki izmanto ārkārtas situāciju? Daugavpilī pie pensionāriem “ciemojas” cilvēki, kas uzdodas par sociālajiem darbiniekiem
VLADISLVS PROŠKINS, F64

Koronavīrusu, iespējams, cenšas izmantot krāpnieki, piektdien ziņo varasiestādes no Latgales. Daugavpilī saņemti signāli, ka pie pensionāriem ciemos uzprasījušies sveši cilvēki, uzdodoties par sociālajiem darbiniekiem, kas krīzes situācijā sniedz dažāda veida palīdzību.

Piektdien Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pēc sabiedrības spiediena publiskojis karti, kurā redzamas pilsētas un novadi, kuros fiksēti “Covid-19” saslimšanas gadījumi.

Dati liecina, ka visvairāk inficēšanās gadījumu ir Rīgā un tās apkārtnē, savukārt Kurzemē skarts Ventspils novads, Vidzemē nopietni apdraudēts ir Smiltenes novads, Zemgalē zem mediķu lupas ir Aizkraukle un Jēkabpils, bet Latgalē krīzes epicentrs ir Daugavpils.

Un tieši Daugavpilī, izmantojot iedzīvotāju apjukumu un trauksmi, savu nišu, iespējams, atraduši krāpnieki. Vietējā pašvaldība brīdina, ka nezināmi cilvēki uzdodas par sociālajiem darbiniekiem un apzvana vietējos pensionārus, it kā piedāvājot sniegt palīdzību.

“Pieci vai seši cilvēki sūdzējās par to, ka viņiem zvanīja un stādījās priekšā kā sociālie darbinieki, bet uzvedās diezgan dīvaini. Lūdza paziņot pensionāru vecumu, adresi un vārdu, uzvārdu. Visādam gadījumam mēs brīdinājām, ka nevienam nedrīkst paziņot savus personālos datus. Aprūpes mājas biroja klienti zina savus aprūpētājus un sociālos darbiniekus, viņi visus pazīst. Un te absolūti nezināmi kaut kādi cilvēki zvanīja viņiem,” norāda Daugavpils pilsētas Sociālā dienesta speciāliste Marina Gorkina.

Ikviens, kuram nepieciešama krīzes palīdzība Daugavpils apkārtnē, ir aicināts zvanīt sociālajam dienestam pa tālruni: 65423641, taču svešiniekus savās mājās nekādā gadījumā nevajadzētu ielaist.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā