Kopš Centrāltirgus kiosku nojaukšanas policija sastādījusi vairākus protokolus par cigarešu nelikumīgu glabāšanu

1 komentārs
Kopš Centrāltirgus kiosku nojaukšanas policija sastādījusi vairākus protokolus par cigarešu nelikumīgu glabāšanu
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Kopš Rīgas Centrāltirgū sākti tirdzniecības kiosku demontāžas darbi, Valsts policija noformējusi deviņus administratīvā pārkāpuma protokolus par nelikumīgu cigarešu glabāšanu, informēja Valsts policijā.

Kioskus sāka demontēt 14.janvārī. No šī datuma līdz 22.janvārim noformēti deviņi protokoli par nelikumīgu cigarešu glabāšanu nelielos apmēros Rīgas Centrāltirgū. Neviens cilvēks par cigarešu nelikumīgu tirdzniecību līdz 22.janvārim nav aizturēts.

Policija turpinās veikt preventīvos pasākumus nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā Rīgas centrāltirgū. Tāpat policija gaida, kad politiķi pieņems nepieciešamos grozījumus, lai šādu rūpalu varētu būtiski samazināt.

Jau ziņots, ka 14.janvārī Rīgas Centrāltirgū, Gogoļa ielas laukumā sākti tirdzniecības kiosku demontāžas darbi.

Pagājušajā gadā Rīgas Centrāltirgū izņemts aptuveni pusmiljons nelegālu cigarešu.

Kopumā Rīgā pērn izņemti aptuveni astoņi miljoni cigarešu.

Tieslietu ministrijas (TM) vadītajā Krimināllikuma darba grupā ir panākta vienošanās par to, ka – tāpat kā par nelikumīgiem alkoholiskiem dzērieniem – arī par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju neatkarīgi no apmēra ir nepieciešams noteikt kriminālatbildību, attiecīgi definējot nelikumīgus tabakas izstrādājumus.

21.janvārī Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdē gan nolēma lūgt TM vadīto Krimināllikuma darba grupu precizēt tās izstrādātos likuma grozījumus, kas paredz noteikt kriminālatbildību par nelikumīgu jebkāda apmēra tabakas izstrādājumu realizāciju.

Tāpat ziņots, ka pērn 21.novembrī un 22.novembrī likumsargi Centrāltirgus administrācijas ēkā un citviet veica procesuālās darbības, apkarojot akcizēto preču nelikumīgu apriti. Kopumā aizturētas 12 personas. Četrām personām tiesa piemērojusi apcietinājumu.

Pērn 28.novembrī Rīgas Centrāltirgus vadība uzteica līgumu SIA “Tirdzniecības namam Latgales priekšpilsētā”, kura pārvaldītajā teritorijā notika minētā kontrabandas apkarošanas operācija.

Vienlaikus Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) paziņoja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas, šajā teritorijā esošie kioski jau vairāk nekā 12 gadus tur atrodas nelikumīgi. Kioskus tika nolemts demontēt.

1 komentārs