Ķengaragā izglābj akā iekritušus pīlēnus

0 Komentāru

Rīgā, Ķengaragā, ugunsdzēsēju glābēju (VUGD) ekipāžai nācās doties palīgā kādai pīļu mātei, kuras pīlēni, iekrītot akā, pēkšņi bija pazuduši no viņas redzesloka, stāsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Kalpaka bulvārī, pie Raiņa pieminekļa, divi motobraucēji pa ceļam uz darbu kļuva par lieciniekiem, kā ar pāris sekunžu intervālu viens pēc otra kanalizācijas akā iekrīt seši pūkaini pīlēni.

“Mēs piestājām pie luksofora un redzējām, ka pīles atrodas uz notekas un sakrīt iekšā. Pīļu māte negāja prom, tāpēc mēs ar motocikliem bloķējām ceļu, lai nebrauc mašīnas, un palīdzējām glābšanas darbos,” stāsta aculiecinieks Rigards.

Kad darbiem pieslēdzās arī operatīvie dienesti, Rihards ar Igoru jau bija paspējuši pašu spēkiem izglābt divus mazuļus. Ugunsdzēsēji parūpējās, lai drošībā nogādātu pārējos.

“Pīlēnu mamma bija turpat blakus. Izvilkām pārējos pīlēnus, pārbaudījām, vai iekšā nav palikuši vēl kādi, un ar būra palīdzību nogādājām pīlēnus līdz kanālam un palaidām brīvībā,” stāsta VUGD 3. daļas vada komandieris Aleksandrs Sokolovs.

Šogad ugunsdzēsēji jau braukuši uz vairāk nekā 200 izsaukumiem, kur bija nepieciešams sniegt palīdzību dzīvniekiem. Biežāk glābējus sauc novados, taču arī Rīgā šādu izsaukumu netrūkst.

0 Komentāru