Kauguru peldvietā noslīkst mazs zēns

4 komentāri

Pēdējo diennakti ugunsdzēsēji steigušies uz daudziem izsaukumiem, kur no nāves ūdenī jāglābj peldētāji, bet trīs nelaimē nonākušajiem palīdzēt vairs nevarēja, tostarp publiskajā pludmalē Kauguros krastā netika mazs zēns, vēsta “Degpunktā”.

Šomēnes Kauguros ik dienu jūrā veldzējas simtiem cilvēku. Peldvieta Kapteiņa Zoltes ielas galā ir ļoti iecienīta, bet 12. jūlijā ne atpūtnieku pūlis, ne glābšanas stacijas tuvums nepalīdzēja kādam zēnam izkļūt no briesmām. Puika bija gājis peldēties jūrā kopā ar savu nedaudz vecāko brāli, bet vairs nevarēja izkļūt krastā. Maija, kura tobrīd pastaigājās pa pludmali, ar šausmām vēroja, kā piekrastē pulcējas operatīvie dienesti.

“Mēs ar dēlu atnācām uz pludmali, redzējām policiju. Tad jau policija tur bija, cilvēki runāja, varēja redzēt, ka septiņgadīgs puisītis noslīcis,” stāsta bērnudārza audzinātāja Maija. Viņa domā, ka notikušais ir vecāku nolaidība, jo bērnu nedrīkst atstāt vienu ne uz vienu mirkli.

Zēns bija pavisam netālu no krasta. Ugunsdzēsējiem nebija nepieciešams nekāds speciāls aprīkojums, lai cietušo nogādātu uz sauszemes.

Uldis Aizups, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Slokas posteņa komandieris

“Bērns tika atrasts jūrā desmit metrus no krasta un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ziņo, ka ieradās sniegt palīdzību sešas minūtes pēc izsaukuma saņemšanas. Reanimācijā bija iesaistīta arī īpaša ārstu speciālistu brigāde, taču pūliņi neatmaksājās. Nav skaidrs, kur tajā brīdī atradās par puiku atbildīgie.

Vecākiem nevajadzētu atstāt bērnus nepieskatītus, aicina operatīvo dienestu pārstāvis.

Vietējie iedzīvotāji, uzzinot par notikušo, nekautrējās skaļi dusmoties. Pensionāres Monika un Marija stāsta, ka mēdz pieskatīt arī svešas atvases, kamēr pašas atpūšas pludmalē. Viņas uzskata, ka apkārtējie cilvēki ir atbildīgi arī par nepazīstamiem bērniem.

“Vispār es skatos bērnus visus, esmu krastā un skatos. Un, ja kādam kas notiktu, es kliegtu, lai nāk jaunāki palīgā,” norāda vietējā iedzīvotāja Marija.

Zēna bojāejas apstākļus plašāk izmeklē policija. Operatīvie dienesti aicina bērnu vecākus pieskatīt atvašu gaitas, jo neuzmanības sekas var būt neatgriezeniskas.
4 komentāri