Kašķis par dzīvošanas apstākļiem Maskavas forštatē – iedzīvotājus izbrīna nama īpašnieka vienaldzība

3 komentāri
Kašķis par dzīvošanas apstākļiem Maskavas forštatē – iedzīvotājus izbrīna nama īpašnieka vienaldzība
Foto: Ekrānuzņēmums

Kādai sievietei Rīgā, Maskavas forštatē, radies strīds ar mājas īpašnieku par ēkas savešanu tādā kārtībā, lai cilvēki varētu pienācīgi dzīvot. Tomēr, kā izrādās, arī paši Līksnas ielas nama īrnieki nav nekādi zelta gabaliņi.

Ināras kundze šajā Līksnas ielas koka namā dzīvo jau ne pirmo gadu. Līdz šim ar pastāvošajām ērtībām jeb drīzāk neērtībām samierinājusies, bet beidzot sievietes mērs ir pilns, un viņa gatava kameras priekšā stāstīt par īpašnieka necilvēcīgo attieksmi pret īrniekiem. Viņa stāsta, ka atkritumi tiekot izvesti tikai divreiz mēnesī un mājas īpašnieks viņai atņēmis šķūnīti.

Arī iekštelpās situācija ir tikpat dramatiska, saka Ināra. Saimnieks tikai imitējot darbu, bet reālus uzlabojumus nejūt jau gadiem.

No kāda iereibuša ziņneša, padzirdot par “Degpunktā” komandas vizīti mājā, pagalmā parādās arī pats saimnieks Mihails. Viņš saka, – kopš viņš te sācis saimniekot, dzīvokļos ievilkts ūdens. Agrāk sētā bijis tikai sūknis. Iemītniekus gan tas nemierina. Dūšu saņem pat saimniekam lojālākie iedzīvotāji.

Saimnieks saka – lai mēs redzētu objektīvu informāciju ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses, mums noteikti jātiek Ināras dzīvoklī, kur valdot vēl lielāks bardaks nekā sētā. Un tieši pašu iedzīvotāju dzeršana, nolaidība un lielie parādi ir visu likstu pamatā. Ināra gan saka, ka durvis vaļā nevienam nevērs, un Mihailu tas sadusmo tiktā, ka viņš gatavs saukt pat policiju.

Dzīvokli izstaigājam – ir skaidrs, ka remontdarbi nepieciešami krāsnij, kas ir pārvaldnieka atbildība, bet tas arī viss kam var “piesieties”. Tālāk labierīcības, kas atrodas kāpņu telpā.

Policistiem viss skaidrs – viņu rokas šeit par īsu. Civiltiesiskus strīdus un savstarpējus kašķus risina tiesa. Likumsargi šeit atbraukuši tikai tāpēc, lai strīda karstumā kaimiņi nesakaujas.

Arī “Degpunktā” šeit var palīdzēt tikai ar padomu – vai nu salīgt mieru, nokārtot parādsaistības un tad no īpašnieka prasīt atbildību, vai arī gluži vienkārši pārcelties, kas Inārai gan nešķiet reāls risinājums, jo, kā beigās atklājās, viņa Mihailam par īri un komunālajiem, atskaitot elektrību, maksā vien 50 eiro, kas nav daudz par dzīvokli Rīgā. Tāpēc arī saprotams, ka ne visas ērtības ir tādas, kā varētu vēlēties.

TOP komentāri

 • es
  +4 +4 0

  es

  tādu dzīvokļi īrnieks var PATS sakopt, izmazgāt un izvēdināt. Tad var no saimnieka prasīt remontu. Un par 50 eiro nevar cerēt uz normālām ērtībām, jo elektrība vien cik nemaksā, nerunājot par atkritumu izvešanu vai zemēs nodokļi. Jā kameras priekšā sieviete nosauc 185 eiro, bet patiesībā maksā trīs reiz mazāk, par apmelošanu viņu vispār no turieni vajag izmest ārā. Lai iet, kur labāk. Tikai pēc šī raidījumā citu vietu vairs ne atrādīs, vienīgi patversmē.
 • mikus
 • ašais
  0 0 0

  ašais

  līksnas 12 dzivoja mana paziņa lidz viņa saņēma dzivokli.Saimnieks prasīja 130.Naudu maksāja un ar gadiem cietās.Saimnieks ir slinks,neko nedara un nav darījis.Kad prasa par remontu muk prom.Paši taisijam,bet šis bļava ,ka var dzivot ari tapat.Tad lūk ja nezini tad nerunā.Par to ūķi var maksat tikai 20eiro.Gribi redzet aizbrauc un palūri visi cilveki ņemti no patversmes un soci par to maksā,jo citi tur nedzivos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl