Kas notiek ar pamestām automašīnām?

1 komentārs

Citi ilgojas pēc brīža, kad no gājēja varēs kļūt par autovadītāju. Bet rādās, ka dažiem savi spēkrati pēc laika apnīk, un tie tiek atstāti ceļa malās vai bezmaksas autostāvvietās. Kas notiek ar pamestām automašīnām?

Kāda “Degpunktā” skatītāja satraukusies par pelēku Daewoo Lanos automašīnu ar Polijas numura zīmi, kura jau ilgāku laiku stāvot Rīgā, Ventspils ielā. Transportlīdzeklis novietots zaļajā zonā un neesot kustināts jau vairākus mēnešus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es pievērsu uzmanību, jo garām tai vietai kursē astotais un četrdesmit ceturtais autobuss. Pie luksofora autobusam nākas uzgaidīt, un dzirdēju, ka cilvēki runā, – paskaties, kādi poļu numuri, un mašīna jau ilgu laiku stāv. Tiešām, ilgāku laiku nebraukājot ar autobusu un atkal pabraucot garām, pievērsu uzmanību, ka tā mašīna tiešām vēl joprojām tur stāv. Vairāk nekā pusgadu,” stāsta Silvija, kas satraukusies par pamestu mašīnu.

Pašvaldības policijā apstiprina, ka 1. novembrī saņēmuši informāciju par šo automašīnu, bet, tā kā septembrī konkrētajam spēkratam uzlikts sods citā adresē, nav konstatēts, ka šī mašīna ilgstoši atstāta novārtā. Policisti piektdien vēlreiz apsekoja Ventspils ielā novietoto auto un lems, ko ar to turpmāk darīt. No novembra līdz šai baltai dienai mašīna nav kustināts ne par milimetru. Spēkrata īpašniekam jāpriecājas, ka pagaidām mašīnu neviens nav paspējis apskādēt un pacienāties ar salonā esošajām cigaretēm.

Ko policijas darbinieki dara ar, tā teikt, vientuļajām automašīnām? Ja automašīnai ir izieta tehniskā apskate, auto īpašniekam tiek dotas 45 dienas mašīnu pārvietot, bet, ja tehniskās apskates nav, termiņš ir krietni īsāks – 15 dienas. Pēc termiņa beigām auto tiek evakuēts un spēkrata īpašniekam jākompensē autoevakuatora un stāvvietas izmaksas.

Atsevišķs sods par ilgstoši atstātu auto vienā vietā netiek piemērots. Ja transportlīdzeklis novietots atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem. Diemžēl Daewoo Lanos īpašniekam neatkarīgi no automašīnas pārvietošanas uz citu stāvvietu nāksies maksāt par auto novietošanu zaļajā zonā.
Ja arī jūs esat ievērojuši kādu pamestu un ilgi nekustinātu automašīnu, ziņojiet savas pilsētas pašvaldības policijai.

TOP komentāri

  • Seniors
    +1 +1 0

    Seniors

    Ja , sis atomasinas , atrodas policijas stavvietas ilgaku laiku un ipasnieki nepiesakas , tas varetu izsolit . Daudzi Latvijas iedzivotaji , kuriem nav lieli ienakumi , varetu tas iegadaties . Lena gara , tas tiktu saremontetas , izietu TA un piedalitos cela satiksme . Ne jau visi , ir spejigi nopirkt jaunu , vai mazlietotu masinu .Luk , kur naudina metajas ! Nav jau maksla , aizvest luznos tadu auto , kurs vel var tikt izmantots !Cik saprotu , tad sis masinas tiek pamestas , jo ir , iegadatas jaunas un vecas vairs neinterese .Policijas budzeta , lenam ienaktu naudina ! Nebutu japrasa , tik daudz , no Valsts !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl