Kaimiņu konflikti par būvdarbiem Lapeniekos beidzas citādāk, nekā cerēts

4 komentāri
Kaimiņu konflikti par būvdarbiem Lapeniekos beidzas citādāk, nekā cerēts
EKRĀNUZŅĒMUMS

Kārtējais stāsts, kas spilgti apliecina, ka labi kaimiņi ir zelta vērti. Lapenieku ciema iedzīvotāju un kāda zemes īpašnieka strīds jau ir nonācis tik tālu, ka cilvēki pat ir gatavi mesties zem riteņiem, lai apturētu oponentu, savukārt auto stūrētāju – cilvēki ceļā nebūt nebiedē.

Kaimiņu strīdi klusajā nostūrī Ķekavas novada Lapeniekos ir krietni ieilguši. Kā atklāj policisti, uz Everesta ielu saņemto izsaukumu skaits pēdējo gadu laikā ir mērāms desmitos, ja ne simtos. Mēģinot rast taisnību, iedzīvotāji vērsušies pat tiesā. Diemžēl vismaz pagaidām tiesisks konflikta risinājums vēl nav rasts un situācijas šajā vietā mēdz būt arī ļoti nokaitētas.

Kā izrādās, viss nebūt nav tik vienkārši, un Everesta ielā mītošo un kāda blakus esoša zemes gabala īpašnieka strīda aizsākums meklējams jau pirms vairākiem gadiem. Tas nebūt nav viens vai divi notikumi, par kuru katram ir sava taisnība, bet gan vesela notikumu ķēde, kas gadu gaitā tikai samilzusi.

Šajā reizē ieliņas iedzīvotāji apvienojušies, lai pa sev piederošu zemi neielaistu būvniecības tehniku, kas bija ieradusies izbūvēt elektrības pieslēgumu īpašniekam, kas iepriekš spītīgi liedzis Everesta ielas iedzīvotājiem caur savu zemi izbūvēt kanalizācijas vadu, lai ļautu tiem pieslēgties centralizētajam tīklam. Tomēr pēdējo dumpi Everesta ielā no citiem līdzīgiem atšķīris fakts, ka šoreiz viss nav beidzies tik civilizēti kā citkārt. Viens no kaimiņiem bija strauji uzņēmis ātrumu ar savu auto, un viņam ceļā stājās kāds iedzīvotājs, kurš tika bezmaz vai notriekts.

Šajā situācijā vēlāk notikušo fiksējuši arī ceļu policisti, taču tas vien papildina lietu kalnu uz kāda izmeklētāja galda, jo kopējo situāciju tā arī neatrisinās. Vietējās policijas priekšnieks norāda, ka iedzīvotāji šobrīd jau ir pierādījuši savu taisnību vienā tiesas prāvā un tuvākajā laikā gaidāms arī otrās instances lēmums par kanalizācijas izbūvi, kas ļautu kaut nedaudz sakārtot situāciju Everesta ielā.

Jādomā, ka situācija uzlabosies, ja tiesas lēmums ļaus sakārtot vienu no galvenajiem strīdu iemesliem un iedzīvotāji varēs atgūt piekļuvi centralizētajam kanalizācijas tīklam, taču nav skaidrs, ka šie ļaudis sadzīvos tālāk – jo ir acīmredzams, ka gadu gaitā šeit ir noticis jau daudz un ir jānotiek īstam brīnumam, lai pilnībā samierinātu abas ierakumu puses.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā