Kaimiņi sūdzas par neizturamu smaku kādā dzīvoklī; glābēji mantu kaudzē atrod sievietes līķi

3 komentāri

Privātīpašums ir svēts un neaizskarams – par to gadu gaitā pārliecinājušies kāda nama iedzīvotāji Maskavas ielā Rīgā, jo nekādi nav spējuši cīnīties ar sievieti, kura savu mājvietu pievilkusi pilnu ar drazām, liekot pārējiem iemītniekiem smakt no atkritumu izraisītā aromāta.

Maskavas ielas 250. nama 11. korpusā iedzīvotāji jau ilgāku laiku sūdzējušies par spēcīgu smaku, taču pēdējās dienās tā patiešām kļuvusi neciešama. Iedzīvotāji izsaukuši policistus, lai tie pārbauda, vai otrā stāva dzīvoklī kāds nav nomiris.

Policisti atbraukuši, taču nav spējuši tikt iekšā – smaka daudziem likusi rīstīties un žagoties, tāpēc izsaukti ugunsdzēsēji ar maskām un skābekļa baloniem. Glābēji ierāpušies dzīvoklī caur logu un pamazām sākuši dzīvokli atbrīvot no drazām, kas tajā savilktas. Tikmēr raidījums “Degpunktā” aprunājās ar vietējiem iedzīvotājiem par to, kur būtu meklējama dzīvokļa īpašniece.

“Domāju, ka viņa mirusi. Vecs cilvēks, vāc visu – vajag vai nevajag. Par pensiju drēbes nopirkt nevar. Kāds kaut ko izmet ārā, un viņa to visu savākusi pie sevis – tā tas notiek jau pēdējos dažus gadus,” stāsta kaimiņš Vladimirs.

Dzīvoklī ir divas istabas, un mantu daudzums mērāms nevis vienībās, bet tonnās, saka kaimiņi.

Savukārt paziņas saka, – sieviete ir dievbijīga un pensionāri nevar vainot netikumos, par kuriem dzirdams visbiežāk – ne viņa smēķē, ne dzer. Diemžēl šķiet, ka vākšanas mānija ir vēl grūtāk ārstējama nekā, piemēram, alkoholisms, secina apkārtējie.

“Viņa ir slima. Tā ir kleptomānija. Viņa vāc un viss,” min kaimiņiene Velga.

Sievietes radi vairākkārt centušies ar vākšanas māniju cīnīties, taču bezcerīgi. Kundzei esot divas meitas – viena dzīvo kaut kur laukos tepat Latvijā, otra Amerikā. Arī jau pieaugušie mazbērni esot centušies iejaukties, bet sieviete visus mēģinājumus uztvērusi kā uzbrukumu.

Kamēr “Degpunktā” aprunājās ar kaimiņiem, no kāpņu telpas iznāca mediķi. Pateicoties ugunsdzēsējiem, viņi beidzot varējuši caur durvīm iekļūt telpās. Diemžēl ārstu palīdzība vairs nebija vajadzīga. Konstatēta sievietes nāve. Dzīvība izdzisusi, visticamāk, jau pirms dažām dienām. Iespējams, vecuma un veselības problēmu dēļ. Policisti gan sākuši kriminālprocesu, un līķis nodots ekspertiem. Savukārt notikuma vietā izsaukti namu pārvaldes strādnieki, kas aizvāca smakojošās mantas.