Kaimiņi nespēj sadalīt kopīpašumu. Nofilmēts pat saimnieču vīru kautiņš

3 komentāri
Kaimiņi nespēj sadalīt kopīpašumu. Nofilmēts pat saimnieču vīru kautiņš

Talsu novada Mundigciemā starp ābeļdārziem atrodas “Muižkalnu” nams – aiz aizslēgtām durvīm un privātīpašuma žoga risinās ieildzis konflikts starp mājas iedzīvotājiem. Par pamatīgi nokaitēto kaimiņu strīdu publiski vēlas runāt abas īpašuma saimnieces.

Viņas nonākušas neapskaužamā situācijā, jo vienīgais veids, kā risināt konfliktu, ir iesaistīt policiju un vērsties tiesā

Konflikts aizsākās, kad iepriekš savstarpēji nepazīstamas ģimenes bija spiestas atrast veidu, kā sadzīvot kopā zem viena jumta – iepriekšējais īpašnieks līgumā neesot precizējis, kā ģimenēm būtu jāsadala teritorija

Viena mājas īpašniece, uzsver, ka ar kaimiņiem par īpašuma koplietošanu neko nav iespējams izrunāt, turklāt kaimiņienes vīrs ne tikai demolē īpašumu, bet arī uzvedoties ”dīvaini”.

Kaimiņu vīri savā starpā ik pa brīdim izrēķinās arī fiziski, tāpēc likumsargu vizītes šajā namā nav retums.

Otra mājā dzīvojošā ģimene uzskata, ka kaimiņi, vēlēdamies konfliktu, jebkuru stāstu pagriezīs sev vēlamā virzienā, un tā vienvakar esot noticis arī pašvaldības policijas klātbūtnē.

Viena no sievietēm “Muižkalnu” namā neuzturas un ar kaimiņiem komunicē tikai ar advokātu starpniecību. Viņa gan jūtas atvieglota, ka traucējošā ģimene un regulārie kautiņi vairs nav jāpiecieš. Abas īpašnieces šobrīd cenšas vienoties par īpašuma daļas atpirkšanas summu, tiesa, apšaubot, vai abas iesaistītās puses jebkad nonāks pie kopsaucēja.

3 komentāri