Jūrmalā policisti konstatē marihuānas audzēšanu; aizturēts jauns vīrietis

0 Komentāru
Jūrmalā policisti konstatē marihuānas audzēšanu; aizturēts jauns vīrietis
VALSTS POLICIJA

Strādājot narkotiku apkarošanas jomā, pagājušās nedēļas izskaņā Valsts policijas likumsargi Jūrmalā konstatēja nelielu marihuānas audzētavu.

Saņemot operatīvo informāciju saistībā ar narkotisko vielu iespējamu nelikumīgu apriti, Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti piektdien, 16. augustā, kādā mežā Jūrmalas teritorijā aizturēja 1996. gadā dzimušu vīrieti. Pārmeklēšanas laikā viņa kabatā tika atrasts neliels daudzums izžāvētas augu izcelsmes vielas. Vēlāk veicot ekspertīzi, apstiprinājās, ka izņemts 3,4 grami marihuānas.

Tajā pašā dienā netālu no vīrieša aizturēšanas vietas mežā policisti konstatēja podos sastādītus lielus marihuānas augus, kuri tika konfiscēti. Ekspertīzes rezultāti uzrāda, ka izņemts 1,2 kilogrami nežāvētas marihuānas. Likumsargu rīcībā esošā informācija liecina, ka tos bija iestādījis minētais vīrietis. Visticamāk, sākotnēji viņš marihuānu audzējis savā dzīvoklī Jūrmalā, bet neilgu laiku pirms pārdošanas, to atnesis uz mežu. Taču precīzi notikušā apstākļi vēl tiek skaidroti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256. panta 1. daļas (par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu audzēšanu) un pēc Krimināllikuma 253. panta 1. daļas (par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu).

Valsts policija atgādina, ka par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Savukārt, ja šie augi sēti vai audzēti lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, paredzētais sods ir bargāks.

Aizdomās turētajam vīrietim, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā, piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

0 Komentāru