Jelgavas iedzīvotājus satrauc sliktā stāvoklī esošie ēku balkoni

1 komentārs
Jelgavas iedzīvotājus satrauc sliktā stāvoklī esošie ēku balkoni
EKRĀNUZŅĒNUMS

Ceturtdien jelgavnieki, kas pastaigājās gar Loka maģistrāles daudzdzīvokļu ēkām, 23. namam gāja ar līkumu. Viens no balkoniem bija atdalījies un karājās gaisā, vējam nikni purinot metāla konstrukcijas. Par laimi, nevienam uz galvas smagumi neuzkrita, bet iedzīvotāju izbīlis nemazinās, jo kas zina, kad kritīs nākamās detaļas.

Viktors dzīvo Jelgavā, Loka maģistrāles 23. namā. Ceturtdien vīrietis mierīgi atpūtās savā viesistabā līdz pa viņa logu spēcīgi atsitās kaut kas līdzīgs akmenim. Nācās strauji pielēkt kājās un noskaidrot, kas par nekārtībām notiek ārpusē. Ieraudzītais lika Viktoram ātri vien atkāpties no loga un izsaukt operatīvos dienestus.

Sestā stāva balkona konstrukcija, kas atrodas tieši virs Viktora mitekļa, bija atdalījusies un karājās gaisā. Ugunsdzēsēji ar pacēlāja palīdzību pusotru stundu demontēja bīstamo objektu, kamēr ēkas iedzīvotāji pulcējās pagalmā. Ikviens no viņiem tagad uztraucas, ka drīz vien vairs nevarēs mierīgi pastaigāties gar māju, jo jābaidās no krītošiem objektiem.

Dace, kas dzīvo blakus kāpņu telpā, stāsta, ka šī nav pirmā reize, kad ēkas konstrukcijas neiztur slodzi un gāžas lejā. Arī viņas dzīvoklī ir balkons, taču viņa to neizmanto drošības apsvērumu dēļ.

Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde ir informēta par skaudro stāvokli septiņdesmitajos gados celtajās ēkās un pirms sešiem gadiem veica vairāku balkonu rekonstrukciju. Darba vēl esot daudz, bet finanses nepietiekamas.

“Mēs jau varam šo te darbu veikt tikai tad, kad dzīvokļa īpašnieki mums ir uzdevuši šo te uzdevumu un pretī nodrošinājuši arī finansējumu. Diemžēl dzīvokļu īpašnieki nav lēmuši par to, tātad viņi nedod mums šādu te uzdevumu veikt tehnisko apsekošanu ēkai, bet, neskatoties uz to, balkonu tehnisko apsekošanu mēs veiksim jebkurā gadījumā, jo, nu, mēs redzam, ka šis ir tāds tā kā aicinājums, ka mums vajadzētu pievērsties arī balkonu problēmai atkārtoti,” saka Jelgavas NĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā