Jelgavā no kādas ēkas balkona atdalījusies norobežojošā betona konstrukcija

1 komentārs
Jelgavā no kādas ēkas balkona atdalījusies norobežojošā betona konstrukcija
TWITTER / BREAKING.LV / INESE UPENIECE

Ceturtdienas pēcpusdienā Jelgavā no balkona atdalījusies norobežojošā betona konstrukcija, noskaidroja aģentūra LETA.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola stāstīja, ka plkst. 17.02 saņemts izsaukums par to, ka daudzdzīvokļu mājas balkonam karājas betona daļa. Norobežojot notikuma vietu, betona gabals ir demontēts, tāpat demontēta vēl viena konstrukcija, kas arī varēja apdraudēt apkārtējos.

Cilvēki negadījumā nav cietuši. Notikuma vietā dežurējusi arī Pašvaldības policija.

Notikuma vietā Loka maģistrālē aģentūra LETA novēroja, ka bojāts ir deviņstāvu mājas sestā stāva balkons, kuram atdalījusies norobežojošā betona konstrukcija.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pēdējo gadu laikā Jelgavā vairākkārt ziņots par bojātām balkonu konstrukcijām, tostarp citā Loka maģistrāles deviņstāvu mājā.

Jelgavas namu apsaimniekotājs SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) pirms aptuveni gada atzina, ka liela daļa māju balkonu ir kļuvusi bīstama ekspluatācijai. Apsaimniekotājs iesaka dzīvokļu īpašniekiem nekavēties ar nepieciešamajiem balkonu un lodžiju remontdarbiem un parūpēties par to tehnisko stāvokli, pirms situācija kļūst bīstama. Lai to paveiktu, nepieciešams veikt konstrukciju tehnisko apsekošanu. Savlaicīgi veicot nepieciešamos remontdarbus, iespējams ietaupīt līdzekļus, kā arī uzlabot mājas tehnisko stāvokli un nodrošināt iedzīvotāju drošību, uzsvēra JNĪP.

“Nereti arī iedzīvotāji paši veicina balkona tehniskā stāvokļa pasliktināšanos. JNĪP atgādina, ka uz balkoniem un lodžijām aizliegts novietot smagus priekšmetus un balkona dzelzsbetona pamatnes nedrīkst apklāt ar materiālu, kas veicina mitruma uzkrāšanos. Kā arī aizliegts turēt uz tā jebkādus priekšmetus, kas aizkavē ūdens novadi, piemēram, puķu kastes. Rezultātā tiek bojāta balkona konstrukcija un veidojas metāla daļu korozija,” pauda uzņēmumā.