“Jebkura dzirkstele varēja izraisīt sprādzienu”; Deglava ielā ceturtdienas rītā notikusi gāzes noplūde

Pievienot komentāru

Ceturtdienas rītā Rīgā pie Deglava ielas simtu astotā nama pulcējās vairāku operatīvo dienestu brigādes un daļa ēkas iedzīvotāju. Kādas sirmas kundzes dzīvoklī ceturtajā stāvā noplūda gāze, kas izplatījās arī pa kaimiņu dzīvokļiem.

Ilgas kundzei, kura dzīvo Deglava ielā, šis rīts aizsākās nelāgi. Viņa tika uzrauta no miega, jo kāpņu telpu pārņēma satraukta rosība. Operatīvie dienesti centās iekļūt kādas kaimiņienes dzīvoklī, jo iedzīvotāji ziņoja par nelāgu smaku.

“Šausmīgi dauzīja durvis un koridorā teica, ka te viss pilns ar gāzi. Un, kā tās durvis dauzīja, šausmas,” stāsta Deglava ielas iedzīvotāja.

Kamēr septiņdesmit trīs gadus vecā kaimiņiene neatbildēja uz saucieniem, iedzīvotāji satraukti pulcējās pagalmā. Smacīgā gāze bija piepildījusi teju visus stāvus, un jebkura dzirkstele varēja izraisīt sprādzienu.

Ugunsdzēsējiem nekas cits neatlika, kā iekļūt miteklī ar pacēlāja palīdzību cauri logam. Miteklī tika atslēgtas gāzes iekārtas un elektrība. Ilgai joprojām nav skaidrs, kāpēc kaimiņiene nepieskatīja plīti un neatbildēja uz ugunsdzēsēju klauvēšanu.

Ilgas kaimiņiene mediķiem sūdzējās par galvassāpēm un tika nogādāta ārstniecības iestādē turpmākām veselības pārbaudēm.