Jaunpilī nodedzināta 16. gadsimta koka skulptūras kopija; notikuma vietā atrasts degvielas kannas korķis

15 komentāri
Jaunpilī nodedzināta 16. gadsimta koka skulptūras kopija; notikuma vietā atrasts degvielas kannas korķis

16. gadsimta koka skulptūras kopija “Marija Jaunava ar bērnu”, ko radījis mākslinieks Aigars Bikše, Jaunpils iedzīvotājus priecēja vien mazliet vairāk nekā gadu. Otrdien vietējie iedzīvotāji konstatēja, ka skulptūra nodedzināta līdz pat pamatiem…

Tagad no aptuveni sešus metrus augstās skulptūras, kuru devās apskatīt daudzi Jaunpils tūristi un ikdienā bieži apmeklēja vietējie iedzīvotāji, nu palicis pāri vien tās paaugstinājuma karkass un degšanas pēdas.

Kā Jaunpilī noskaidroja raidījums “Degpunktā”, ne visi vietējie akceptēja ideju par jaunu mākslas objektu pilsētā. Tam bija arī savi pretinieki. Kāds saskatīja reliģiska rakstura nesaderību, bet citiem šķita, ka pašvaldība var ieguldīt naudu vērtīgākos projektos. Aprunājoties ar Jaunpilī dzīvojošajiem, tomēr jāsecina, ka mākslas cienītāji šeit ņem virsroku un tiem, kas sākotnēji bija pret Aigara Bikšes darbu, gada laikā būtu bijis jāsarod ar skulptūras esamību pilsētvidē.

Tiesa gan, izrādās, ka pirms laika bijusi situācija, kad skulptūras virzienā tika mesti nelieli spridzekļi, bet tie nekādu skādi mākslas darbam nenodarīja. Skulptūra bija izgatavota no cietā putuplasta un bija gana izturīga. Tomēr ar uguni cīnīties neizdevās.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Guntars Meilerts
  +1 +1 0

  Guntars Meilerts

  Agita Kalnina Eh, ko te vairs var atšķirt kurš dzeltens, kurš pelēks vai balts..
 • Agita Kalnina
  +1 +1 0

  Agita Kalnina

  Es sižetu redzēju, ļoti žēl, bet autors bija Aigars Bikše, putuplasts-nebūs ne 16. gs., ne koka, kāpēc šāds virsraksts?
 • li

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl