Izvarošanu translēja ”Instagram” un ņirgājās – cietušās meitenes paziņa stāsta par notikušo

8 komentāri
Izvarošanu translēja ”Instagram” un ņirgājās – cietušās meitenes paziņa stāsta par notikušo
FOTO: LETA

Naktsklubu apmeklētāju intereses ir dažādas – viens iet dejot, otrs satikt jaunus un vecus draugus, kāds cits grib gluži vienkārši piedzerties, bet vēl kādam prātā narkotikas un vardarbība. Kādai meitenei naktskluba apmeklējums un došanās uz mājām līdzi diviem jauniem vīriešiem beidzās bēdīgi. Viņa kļuva par seksuāla nozieguma upuri, turklāt noziedznieki to visu translēja internetā.

Šonedēļ medijos plaši izskanējušas ziņas par notikumu pēc kāda naktskluba apmeklējuma, kad divi jauni puiši – 20 un 22 gadus vecie Ēriks un Artūrs, esot izvarojuši kādu meiteni. Internetā arī uzplaiksnīja dažas miglainas fotogrāfijas, ko it kā puiši publiskojuši tiešraidē notikuma brīdī.

Tieši tādēļ izplatījās baumas, ka izvarošana ir inscenēta, lai sabiedrībā radītu sašutumu un iegūtu pēc iespējas vairāk interneta skatījumu. Taču runas tika kliedētas nedēļas beigās, kad policija paziņoja, ka abiem jaunajiem puišiem tiesā prasīs apcietinājumu, jo viss noticis pa īsam.

Degpunktā komandai izdevās sazināties ar cietušās meitenes paziņu, kura nākamajā rītā pēc notikušā paspējusi noskatīties visus šokējošos video un apskatīt bildes, līdz tās izdzēstas.

Iepriekšējās brīvdienās es iegāju ”Instagram” un ieraudzīju visus tos video – es biju ļoti šokēta. Nezināju, ko darīt tālāk ar šo informāciju, un pēc pāris dienam tas uzpeldēja tīklā, kaut kādi aktīvisti to visu nosūtīja ”kompromat.lv”, un tas viss kļuva par sabiedrības īpašumu, ja tā var teikt. Un cilvēki centās saprast, kas tas vispār tāds bija. Pēc kāda laika parādījās informācija, ka meitene tika sazāļota. Ka viņa to negribēja, ka sākumā viņa pie puišiem brauca, jo tā gribēja, bet rezultātā video varēja redzēt, ka viņa to negrib. Viņa teica, lai viņu neaiztiek.
Puiši esot par meiteni turpinājuši ņirgāties arī pēc dzimumakta. Pēdējais video bija par to, ka meitene gulēja vannā un bija alkohola un narkotiku reibumā. Viņa pilnībā nesaprata, kas viņai apkārt notiek, bet divi puiši viņu aplej ar ūdeni, kā arī lej alkoholu uz galvas.

Tā kā Latvija ir maza un Rīga vēl mazāka, Ērika un Artūra interneta profilos ir ļoti daudz draugu, negraizītu un necenzētu materiālu droši vien redzējuši daudzi simti, vai pat tūkstoši skatītāju. Runājot par pašu jaunieši personībām, izrādās, – arī iepriekš viņiem esot bijusi tieksme uz vardarbību.

Sākotnēji izskanējušas ziņas, ka abi aizdomās turamie centušies ar cietušo vienoties un lūguši viņu atsaukt iesniegumu policijā, taču šobrīd zināms, ka upuris no savām liecībām neatsakās un izmeklēšana turpinās. Abi aizdomās turamie ir apcietināti.

8 komentāri