“Izsvieda ārā zivis, un to maisiņu kā karogu vicināja.” Pazuduša pensionāra meklēšanā iesaista helikopteru

1 komentārs
“Izsvieda ārā zivis, un to maisiņu kā karogu vicināja.” Pazuduša pensionāra meklēšanā iesaista helikopteru
Foto: LETA

Purvainā meža masīvā Gaigalavas pagastā brīvdienās apmaldījies kāds 80 gadus vecs vīrietis, kurš devies makšķerēt.

Policisti, saprotot, ka, lai “izķemmētu” purvaino teritoriju, ar viņu spēkiem būs par maz, meklēšanas operācijā lūdza palīdzību robežsargiem, kas pacēluši gaisā helikopteru.

“Un trīs kilometru attālumā no Mazā Kivriņu ezera tika atrasta meklētā persona. Izvērtējot apstākļus, gaisa kapteinis vienmēr pieņem lēumumu, vai viņš varēs, vai nevarēs nosēsties pie tās personas. Ja viņš nevar, tad viņš vadīs zemes spēkus no augšas,” glābšanas operāciju izklāsta Valsts robežsardzes helikoptera pilots Imants Poišs.

Tā kā pazudušais pensionārs bija iestrēdzis purva vidū uz nelielas saliņas un uz tās bija pietiekami daudz vietas arī gaisa kuģim, šoreiz pieņemts lēmums par nosēšanos.

 

Imants Poišs
Valsts robežsardzes helikoptera pilots

Viņš samērā tāds atraktīvs bija, viņš tās zivis, ko bija saķēris tajā maisiņā, laikam izsvieda ārā, un to maisiņu kā karogu vicināja. Viņš bija tā nomaldījies, ka laikam nesaprata, uz kurieni iet. Ļoti labs lēmums no viņa puses, ka viņam bija telefons, viņš varēja izsaukt palīdzību. Un, kas ir ļoti svarīgi, ka viņš varēja sevi identificēt, jo no gaisa, ja kaut kas kustas, parāda kādas dzīvības pazīmes, tad ir ļoti viegli atrast, nekā, ja viņš būtu sakņupis zem koka sēdētu, tad ir daudz grūtāk atrast.

Jāpiebilst, ka, izmantojot Valsts robežsardzes helikopterus, pagājušā gada laikā vien ir atrasti un izglābti 10 cilvēki.