“It kā filmu skatītos pa logu”; garīgi slima vīrieša nomierināšanā iesaistās specvienība

Pievienot komentāru
“It kā filmu skatītos pa logu”; garīgi slima vīrieša nomierināšanā iesaistās specvienība
EKRĀNUZŅĒMUMS

Dienas vidū kādā dzīvojamajā mājā Rīgas centrā paviesojušies bruņoti vīri maskās un ar vairogiem. Specvienības darbinieki ielauzušies vienā no pirmā stāva dzīvoklim un kādu aizturējuši.

Garīgi slims vīrietis, kurš mīt kādā no Lienes ielas daudzdzīvokļu namiem, jau vairākus gadus liek kaimiņiem būt modriem. Iedzīvotāju atmiņās ir gadījumi, kad vīrietis draudējis ar izrēķināšanos, reiz pat lauzies kaimiņu mitekļa durvīs, turot cirvi rokās. Neadekvātais kungs dala dzīvojamo plātību ar savu mammu, kas viņu pieskata un krīzes brīžos palīgā sauc ārstus.

Piektdiena bija viena no tām reizēm, kad situācija prasīja speciālistu iejaukšanos. Vīrietim uznāca lēkme, un halucināciju iespaidā viņš saspārdīja dzīvoklī esošā mēbeles, sabojāja televizoru un dažādas citas vērtīgas mantas.

“Ieradās specvienība ar vairogiem, bija maskas, un visādi te bija. Man likās, ka visa Rīga sasaukta. Visi skatās, domā, kas tur notiek. Tā kā filmu skatījāmies pa logu,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Visticamāk, vīrietis, ieraugot daudzās policijas mašīnas savā pagalmā un specvienību vīrus pie nama logiem, saprata situācijas nopietnību un nolēma ar likumsargiem nekonfliktēt.

Dauzoņa aizturēts, izvests ārā, iesēdināts patruļpolicijas transportā un aizvests uz medicīnas iestādi. Šobrīd Lienes ielas apkaimē iestājies miers, bet līdz nākamajai reizei, kad vīrieti atkal izlaidīs no stacionāra.