Invalīds no Baltkrievijas piepelnās, nelikumīgi tirgojot Latvijas karodziņus

8 komentāri
Invalīds no Baltkrievijas piepelnās, nelikumīgi tirgojot Latvijas karodziņus
Foto: Ekrānuzņēmums

Nenoliedzami, priecē tas, ka Latvijā dzīvo labsirdīgi un patriotiski cilvēki. Taču nekad nevajag aizmirst, ka cēlas jūtas un īpašības cilvēki mēdz izmantot arī ne gluži godīgos nolūkos – piemēram, invalīdi no Baltkrievijas Latvijā pelnījuši naudu, tirgojot Latvijas karodziņus, bet nodokļus valstij gan aizmirsuši samaksāt.

Visticamāk, ne viens vien galvaspilsētas šoferis pēdējo nedēļu laikā bija sastapies ar vairākiem vīriešiem, kuri Krasta ielā netālu no Dzelzceļa tilta, pie krustojuma stāvošo auto stūrētājiem, rādot kādu lapiņu ar uzrakstiem, uzmācīgi centušies ko pārdot.

Lai arī līdz šim neviens par to vēl nebija sūdzējies, otrdien gaišā dienas laikā kolēģi no videonovērošanas centra bija piefiksējuši šos tirgotājus un uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā pašvaldības policijas ekipāža. Vīrietis autovadītājiem piedāvājis iegādāties dažādus suvenīrus ar Latvijas simboliku.

Tāpat atklājies, ka apturētais ir Baltkrievijas pilsonis, kurš saņēmis vīzu un Latvijā ieceļojis legāli. Līdzās karodziņiem jaunā vīrieša rokās kārtībsargi pamanījuši arī zīmīti, kas tika pasniegta šoferiem. Tajā tās autors atklāj, ka ir kurlmēms un lūdz apkārtējos palīdzēt, par pieciem eiro iegādājoties karodziņu. Lai arī, iespējams, daudzi labprāt palīdzētu, šāds rūpals ir pretlikumīgs, tādēļ vīrietis aizturēts un nogādāts dežūrdaļā.

Noskaidrojies, ka viņš šos suvenīrus iegādājies Krievijā par lētāku summu un piepelnās šeit, pārdodot tos par dārgāku summu.

Taču šajā gadījumā viss nav beidzies vien ar pārrunām. Lai arī likumsargi pārkāpējam nav piemērojuši naudas sodu, viņam nācies šķirties no precēm. Tās konfiscētas un tālāk tiks iznīcinātas. Kārtībsargs norāda, ka vīrietim izskaidrots, ka, vairākkārt nonākot policijas rokās, viņš riskē ar daudz nopietnākām nepatikšanām un citkārt var saņemt arī ļoti dārgu soda protokolu. Policisti sola arī turpmāk pievērst uzmanību šim krustojumam un aicina ikvienu, kurš galvaspilsētā sastapies ar līdzīgiem tirgotājiem, par redzēto nekavējoties ziņot.