Internetā izplatās bīstams eksperiments; daudzi Latvijas pusaudži to jau izmēģinājuši

34 komentāri

Raidījuma “Degpunktā” komanda iejutās jauniešu lomā un internetā aplūkoja pašmāju bērnu veidotos video ar viņu piedzīvojumiem.

Raidījums atzīst, – skatoties lielu daļu šo sagatavo materiālu, mati ceļas stāvus un gribas aizsegt acis, līdzīgi kā vērojot šausmu filmu. Šoreiz “Degpunktā” komanda pievērš uzmanību kādam bīstamam eksperimentam, kuru izmēģinājuši realizēt ļoti daudz Latvijas pusaudžu. Sižetā redzēto nekādā gadījumā nedrīkst atkārtot mājās!

Mūsdienu jaunieši to dēvē par “Optima līnija plus follijs”. Šoreiz tā gan nav kāda konkrēta produkta vai uzņēmuma reklāma, bet atslēgvārdi, pēc kuriem interneta vidē atrodami neskaitāmi video ar pamācībām, kā mājas apstākļos izveidot spridzekli.

Šis konkrētais savienojums nav nekas jauns. Tas ir tikai viens no bērnu iecienītajiem tā saucamajiem eksperimentu veidiem, kurus viņi izmēģina savā draugu lokā.

To cik daudz mūsdienu bērni spēj iemācīties, skatoties dažādus video, daļa pieaugušo pat nespēj aptvert. Bieži vien vecāki pat nezina, ka atvasei, piemēram, ir savs tā saucamais “YouTube” konts, kurā citiem tiek atrādītas sastrādātās muļķības.

Jebkurš vecāks piekritīs, ka izdoma un radošums ir apsveicams, tomēr šādu eksperimentu veikšana var novest pie neatgriezeniskām sekām. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs, redzot vienu no “varoņu” uzņemtajiem video, ir manāmi pārsteigts.

Par laimi, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā paštaisīto spridzekļu upuri nenonāk bieži, taču mediķi atzīst, ka daudzas brūces vecāki mēģina dziedēt mājas apstākļos, un daļa satraumēto pacientu nonāk mikroķirurģijas centrā.