Vērienīgā narkotiku krava ceļu uz Latviju sākusi no Kenijas! Aizturētie somālieši ir ar bagātīgu kriminālo pagātni

2 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas policisti notvēruši trīs bēgļus no Somālijas, kas organizējuši narkotiku kontrabandu un saistīti ar apjomīgu to kravu nonākšanu Latvijā.

Pēdējā laika vērienīgākās narkotiku kravas, kuras ar dažu dienu intervālu pārtvēruši Latvijas tiesībsargājošo institūciju darbinieki, šeit nogādātas ar lidmašīnu kā parasti un pavisam legāli pasta sūtījumi. Saimniecības preces un izejmateriāli skaistumkopšanas preču ražošanai.

Pirmā no trīs narkotiku kravām, kas savu ceļu sākusi Kenijā, uz Latviju atceļojusi no Turcijas, savukārt pārējie divi sūtījumi saņemti ar tiešo reisu no Āfrikas.

Tā kā likumsargiem bija pamats aizdomām, ka pavaddokumentos norādītie dati varētu neatbilst patiesajam iepakojumu saturam, tajos atrodamo augu paraugi nosūtīti uz ekspertīzi, kurā noskaidrots, ka kartona kastēs zilajos polietilēna maisos sapakots ievērojams daudzums Katas koka lapu. Tiek lēsts, ka to vērtība varētu pārsniegt pusmiljonu eiro.

Saistībā ar šo noziegumu aizturēti trīs Somālijas pilsoņi ar bagātīgu kriminālo pagātni, kas Austrijā un Slovēnijā saņēmuši bēgļa statusu. Diviem no aizdomās turētajiem tiesa piemērojusi apcietinājumu, bet trešajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Daudzviet Austrumāfrikā un Tuvajos Austrumos Katas koka lapas ir legālas, lielākajā daļā Eiropas, tostarp Latvijā tās jau ir iekļautas aizliegto vielu sarakstos. Šīs lapiņas tiek raksturotas kā vidēji spēcīgas narkotikas, kas izraisa modrību, pastiprinātu aktivitāti un eiforiju, kas ir līdzīga amfetamīna iedarbībai.

Pagaidām netiek atklāts, cik no pārtvertajām narkotikām varētu būt domāts mūsu tirgum un cik no tām bija paredzēts nosūtīt tālāk, taču ir skaidrs, ka līdz galapatērētājam nav nonācis patiesi liels daudzums narkotiku devu, jo apreibinošā efekta iegūšanai nepieciešams vien grams kaltētās vielas.