“Iestājas paralīze un cilvēks vienkārši noslīkst…” Mediķi brīdina par noslīkšanas riskiem

0 Komentāru

Šonedēļ glābēji no ūdens izcēluši vairākus noslīkušos, – cilvēki no ūdenskrātuvēm izcelti Viesītes novadā, Ventspils pusē, arī Daugavpils novadā.

Tuvojoties Līgo svētkiem, operatīvie dienesti aicina ievērot piesardzību peldoties, bet mediķi uzsver – bieži noslīkšanai nav nekāda sakara ar peldētprasmi.

Par noslīkušo cilvēku nāves cēloņiem bieži oficiāli min skābekļa trūkumu un ūdens iekļūšanu plaušās, taču, lai tas notiktu, cilvēkam jau sākotnēji jābūt nespējīgam virs ūdens pacelt galvu. Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš uzsver, ka peldētāju nāves iemesls bieži ir pirms slīkšanas gūto traumu rezultāts.

“Smagākās lietas ir lēcieni nepārbaudīta dziļuma ūdenī, kas nereti beidzas ar nāvi,” min Zariņš.

Piemēram, mugurkaula trauma izraisa muguras smadzeņu bojājumus, – tieši tāpēc, peldētājs nespēj pats saviem spēkiem nokļūt virs ūdens.

“Veiksmes stāsts ir, ja blakus atrodas kāds cilvēks, kurš var šo te peldētāju jeb lēcēju izvilkt no ūdens. Pretējā gadījumā iestājas paralīze un cilvēks vienkārši noslīkst.”

Starp izplatītākajām traumām peldētāju vidū ir arī sagrieztas pēdas, jo zem ūdens atrodas gan stikli, gan asi zari. Jautājums, – vai labāk lēkt ūdenī ar kājām pa priekšu nevis galvu, esot nepamatots.

0 Komentāru