Iereibusi māte no dzīvokļa izmet piecus gadus vecu zēnu; puika divas dienas palicis neēdis un klaiņojis pa Rīgu

5 komentāri
Iereibusi māte no dzīvokļa izmet piecus gadus vecu zēnu; puika divas dienas palicis neēdis un klaiņojis pa Rīgu
RPP

Svētdien, 11. jūnijā, īsi pirms plkst. 14.00 Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu pirmsskolas vecuma zēnu, kurš bez vecāku uzraudzības atrodas 19. maršruta trolejbusā, informē Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Puisēnu trolejbusā ievērojuši Rīgas satiksmes darbinieki, kuri izkāpuši pieturā “Centrālā stacija” un nolēmuši ziņot policijai.

Policisti nekavējoties devās uz notikuma vietu, kur piecus gadus vecais bērns pastāstīja, ka māte, būdama alkohola reibumā, viņu izdzinusi no mājas, tāpēc divas dienas vizinājies ar sabiedrisko transportu. Jautājot par viņa veselības stāvokli, puika atbildēja, ka notikuma dienā apēdis tikai divas kabatā palikušās konfektes un jūtas novārdzis. Sarunas laikā bērns spēcīgi klepoja un pastāstīja, ka vecāki regulāri dzerot, kaujoties un liekot viņam pienest alu.

Uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri bērnu apskatīja un konstatēja, ka viņu nepieciešams hospitalizēt. Policistu pavadībā zēns nogādāts ārstniecības iestādē.

Ņemot vērā, ka zēna dzīvesvieta atradās citā Rīgas apkaimē, RPP Latgales pārvaldes darbinieki sazinājās ar kolēģiem no RPP Zemgales pārvaldes par nepieciešamību apsekot hospitalizētā zēna dzīvesvietu.

Likumsargi, ierodoties zēna dzīvesvietā, konstatēja, ka dzīvoklī atrodas vairāki pieaugušie spēcīgā alkohola reibumā, tostarp arī zēna vecāki un astoņus gadus vecā māsa. Jautājot vecākiem, kur atrodas viņu dēls, māte atbildēja ar vārdiem “kaut kur”, savukārt tēvs atzina, ka nezina. Vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpā. Bērnu mātei konstatēts 3,29 promiļu reibums, savukārt tēvam – 2,87 promiļu reibums.

Apskatot nesen izremontēto sociālo dzīvokli, tajā konstatēti antisanitāri apstākļi – uz grīdas bija izmētāti atkritumi, ēdiena paliekas, netīri trauki un izlietoti alkoholiskā dzēriena iepakojumi. Vannas istabā mētājās netīru drēbju kaudzes.

Ņemot vērā, ka neviens no vecākiem nebija spējīgs parūpēties arī par otru bērnu, kā arī dzīvoklī konstatēti antisanitāri apstākļi, no iereibušajiem vecākiem nošķirts arī otrs bērns. Sarunas laikā ar astoņus gadus veco meiteni noskaidrots, ka arī viņa nav ilgstoši ēdusi. Meitene nogādāta krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

TOP komentāri

 • Agnese Heidemane
  +1 +1 0

  Agnese Heidemane

  Kā var izdzīt pašu lielāko pasaules dārgumu - savu bērnu???
 • Es
  +1 +1 0

  Es

  90% kas saņēmuši šis sociālos dzīvokļus ir alkaši.. 5 gadīgs bērns- vecākiem ( grūti tās radības tā nosaukt) uz mūžu liegt tikties + medicīniska sterilizācija, kastrēšana
 • Zaiga Bekmane
  0 0 0

  Zaiga Bekmane

  Nu nekadigi nesaprotu sos cilvekys.Ka taa var.Tas tacu tavs bernins.
  Sadas sievietes kas piedzemde berninus un pamet ,vai neliekas nezinis par berninu,tad esmu par to ka sadas sievietes ir jasterelize.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl