Iereibis vīrs sit sievu, jo viņa atsakās dot naudu – aizstāvēt māti cenšas nepilngadīgais dēls

0 Komentāru
Iereibis vīrs sit sievu, jo viņa atsakās dot naudu – aizstāvēt māti cenšas nepilngadīgais dēls
VALSTS POLICIJA

Purvciemā aizturēts vīrietis, kurš alkohola reibumā uzbruka savai sievai un viņas dēlam, informē Valsts policija.

Piektdien, 26. aprīlī, Rīgā, Purvciemā, nakts vidū kādā dzīvoklī norisinājās konflikts. 1988. gadā dzimis vīrietis bija atgriezies savā dzīvesvietā alkohola reibuma stāvoklī un savai sievai pieprasījis naudu. Sieviete naudu dot atteicās, kas ļoti saniknoja vīrieti, un viņš sāka dzīvesbiedri virtuvē sist. Kliedzienus izdzirdēja sievietes septiņpadsmit gadus vecais dēls, kurš metās uz virtuvi aizstāvēt māti no patēva uzbrukuma. Jaunietis nostājās abiem pa vidu, kas vēl vairāk saniknoja varmāku, un vīrietis sāka puisi žņaugt.

Puisim izdevās izrauties no vīrieša satvēriena, aizbēgt uz istabu un pa dzīvokļa pirmā stāva logu izkļūt laukā. Jaunietis sāka saukt pēc palīdzības, norādot, ka viņa mātei tiek darīts pāri. Saucienus pēc palīdzības izdzirdēja atsaucīgs kaimiņš un divi garāmgājēji, kuri izsauca policiju un nekavējoties steidzās palīdzēt sievietei.

Atsaucīgie iedzīvotāji sāka klauvēt pa virtuves logu. Varmāka attaisīja logu un iedzīvotāji centās vīrieti atrunāt no sievietes fiziskas aizskaršanas. Kamēr bija novērsta varmākas uzmanība, sieviete izmuka mājas kāpņu telpā. Taču tas varmāku neapturēja, – viņš paķēra nazi un metās savai sievai pakaļ, draudot viņu nogalināt. Kāpņu telpā tobrīd bija ienācis arī kaimiņš, kurš centās nomierināt satrakojušos vīrieti. Par laimi, kaimiņam ar cietušo sievieti izdevās izkļūt no kāpņu telpas, un, lai varmāka nevarētu aizbēgt projām, aculiecinieki ar spēku turējuši kāpņu telpas ārdurvis. Pēc laika varmāka atmetis ar roku centieniem izkļūt ārā un devās atpakaļ uz dzīvokli, kur ieslēdzies.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona policisti un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes patruļpolicisti, kuri iekļuva dzīvoklī, vīrieti aizturēja un nogādāja Rīgas Teikas iecirknī. Tobrīd viņš atradās 1,5 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Jaunietis tika nogādāts ārstniecības iestādē, taču sievietei hospitalizācija nebija nepieciešama.

Jāpiemin, ka aizturētais jau iepriekš sodīts par noziedzīgiem nodarījumiem, kas vērsti pret personu dzīvību un veselību. Tāpat vīrietis nonācis policijas redzeslokā par laupīšanu un sadzīves konfliktu. Tiesa gan, iepriekš nav saņemta informācija par vardarbīgiem konfliktiem šajā ģimenē.

Saistībā ar gadījumu Purvciemā pret vīrieti uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 116. pantā (par slepkavības mēģinājumu) un Krimināllikuma 174. panta pirmajā daļā (par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar nepilngadīgo, ja ar to nepilngadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs) nodarīto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri nepalika vienaldzīgi un ne vien izsauca policiju, bet, pat riskējot ar savu veselību un dzīvību, paši iesaistījās konflikta risināšanā.

Personas, kuras cieš no vardarbības ģimenē, tiek aicinātas neklusēt, bet nekavējoties ziņot par šādiem gadījumiem policijā. Tiesiskais regulējums paredz tiesības policijai, izbraucot uz izsaukumu, uz cietušā rakstveida iesnieguma pamata nekavējoties pieņemt lēmumu par nošķiršanu – uzlikt par pienākumu varmākam pamest mājokli, kā arī aizliegt varmākam tuvoties mājoklim un sazināties ar cietušo. Tas ir līdzeklis tūlītēju draudu novēršanai. Nošķirt var jebkuru vardarbīgu ģimenes locekli, kā arī personu, ar kuru cietušajam ir nereģistrētas attiecības. Lēmumu par nošķiršanu Valsts policija var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Ja cietusī persona pēc tam vēlas, lai šo jautājumu turpina skatīt tiesa, tad ar policijas starpniecību tiek iesniegts pieteikums tiesai un noteikts policijas lēmums par nošķiršanu uz laiku, kamēr tiesa pieņem lēmumu.

0 Komentāru