Gribēja ātrāk tikt otrā krastā – glābēji no Bieķengrāvja ledus aukstā ūdens izceļ noslīkušu sievieti

0 Komentāru
Gribēja ātrāk tikt otrā krastā – glābēji no Bieķengrāvja ledus aukstā ūdens izceļ noslīkušu sievieti

Bieķengrāvī ledus aukstā ūdenī noslīkst 60 gadus veca sieviete, kura šķērsoja apledojušo ūdenstilpnes virsmu, lai ātrāk nokļūtu grāvja otrā krastā. Ugunsdzēsēji ziņo, ka biezā sniega kārta rada maldīgu priekšstatu par ledus biezumu, tāpēc nekādā gadījumā uz tā nedrīkst kāpt.

Netālu no Mūkusalas apļa atrodas Bieķengrāvis, kura sasalusī virsma mēdz tikt izmantota kā ātrākais ceļš, lai nokļūtu grāvja otrā krastā. Šāds dažu pārgalvīgu gājēju risinājums, kurš šķietami ietaupa laiku un spēkus, ir ļoti bīstams.

Otrdien ugunsdzēsēji no grāvja izcēla 60 gadus vecas sievietes mirstīgās atliekas, un sniegā atstātās pēdas norādīja, ka sieviete vēlējās šķērsot apledojušo virsmu, nepārliecinoties par tās izturību. Ņemot vērā šā brīža laikapstākļus, kad uz ledus ir izveidojusies bieza sniega kārta, cilvēki mēdz pārgalvīgi doties uz ledus, nezinot, cik tas patiesībā ir biezs, norāda VUGD RRP 1. daļas komandieris Kristaps Kolbergs.

Sievietes ķermenis tikai daļēji atradās zem ledus, tāpēc glābēji jau krastā redzēja, kurā virzienā doties.

Ņemot vērā, ka negadījums notika tumsas aizsegā, glābēji pieļauj, ka garāmgājēji slīkstošo sievieti pamanīja novēloti. Ugunsdzēsēji akcentē, – lai izglābtu cilvēku, kurš ir ielūzis ledus aukstā ūdenī, katra minūte ir nozīmīga, jo ķermenis ļoti ātri atdziest.

Rīgas dome un operatīvie dienesti atgādina, – liegums Rīgā un tās teritorijā atrasties uz aizsalušām virsmām joprojām ir spēkā, un tas pats attiecas arī uz iedzīvotāju mājdzīvniekiem.

0 Komentāru