Glābējiem nācās rāpties iekšā pa balkonu: savā dzīvoklī Kauguros miris vientuļš seniors

1 komentārs

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) secina, ka cilvēki gados, kas dzīvo vieni, mēdz tikt atstāti novārtā. Proti, nereti jāizbrauc uz dzīvokļiem, kur seniori jau vairākas dienas guļ miruši, bet neviens to nav pamanījis. Dažas no šīm nāvēm varētu novērst, ja, piemēram, slimniekam palīdzību sniegtu laikus.

Skolas ielas ”Bistro” Kauguros pēcpusdienā ir pilns ar klientiem. Īsi pirms plkst. 16.00 netālu no ēdnīcas ieejas sastājās operatīvo dienestu kolonnas. Apmeklētāji vēroja, kā ugunsdzēsēji ar pacēlāju cenšas iekļūt kādā no trešā stāva dzīvokļiem. ”Bistro” darbiniece stāsta, ka kāds sirms kungs ilgstoši nereaģē uz klauvēšanu.

Sieviete, kura dzīvo stāvu augstāk, apgalvo, ka pēdējo reizi savu kaimiņu redzēja pirms vairākām dienām. Pēc tam no vīrieša nebija ne miņas. Ugunsdzēsēji tika iekšā caur balkonu, un nelāgās aizdomas apstiprinājās. Uzreiz tika pieaicināta dežurējošā ārstu brigāde. Mediķi iekļuva dzīvoklī un konstatēja, ka tur ir miris gados vecs vīrietis, kurš dzīvo viens.

NMPD regulāri izbrauc uz situācijām, kad savos mitekļos atrasti miruši pensionāri. Bieži nāves iemesls ir infarkts, insults vai kāda fiziska trauma. Ārsti atgādina, ka vecāka gadagājuma cilvēkus bez uzraudzības atstāt nedrīkst un līdzcilvēkiem tam ir jāpievērš uzmanība.

“Lai pasargātu vientuļos seniorus no nelaimes, ļoti aicinām radus, draugus un kaimiņus uzmanīt cilvēkus gados, kuri dzīvo vieni. Ļoti vērtīgi ir biežāk viņiem piezvanīt, kā arī viņus apraudzīt,” uzsver NMPD pārstāve Arita Freimane.

1 komentārs