Ģimenes galvas un sievas izbrauciens pa Salaspili reibumā atstās paliekošas sekas

7 komentāri
Ģimenes galvas un sievas izbrauciens pa Salaspili reibumā atstās paliekošas sekas
Foto: Degpunktā

Jaunās nedēļas sākumā Salaspils pašvaldības policija pēc vietējā sociālā dienesta un bāriņtiesas lūguma pēc palīdzības devās pie kādas problēmu māktas ģimenes un secināja, ka vairāki mazi bērni jau labu laiku netiek pienācīgi pieskatīti.

Policijas ierašanās brīdī dzīvoklī atradās ne tikai sociālā dienesta un bāriņtiesas darbinieki, bet arī divi 2016. gadā un viens 2007. gadā dzimis bērns bez vecāku uzraudzības.

Kā norāda Salaspils pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Sergejs Kapacina, gados jaunākie bērni esot bijuši ietīti vilnas segās, neraugoties uz to, ka tobrīd ārā un telpā valdīja karstums, bija aptuveni +30 grādi pēc Celsija. Visi trīs bērni bija nekopti, dzīvoklī valdīja antisanitāri apstākļi.

Laikā, kamēr klātesošie sprieda, kā rīkoties tālāk, šis stāsts tikai uzņēmis apgriezienus, jo atklājās, ka vecāki, kuri pametuši savus bērnus novārtā, šajā pat brīdī reibumā vizinās pa Salaspili.

Sociālā dienesta darbiniece atklāja, ar kādu automašīnu pārvietojas bērnu vecāki. Savukārt pašvaldības policijas cita ekipāža drīz pēc informācijas saņemšanas pamanīja pa pilsētu ripojošo “Volkswagen” automašīnu – turklāt ar pusatvērtām autovadītāja vietas durvīm.

Salaspils pašvaldības policisti

Apturiet transporta līdzekli, vadītāj!

Skaties, lai viņš neskrien uzreiz prom!

Pēc automašīnas apturēšanas tika konstatēts, ka šoferis – trīs bērnu tēvs – ir reibumā ar vismaz divām promilēm. Atklājās, ka tēvs jau dzer vairākas dienas. Uzreiz arī jāpiebilst, ka automašīnas aizmugurējā sēdeklī atradās minēto bērnu māte – arī reibumā.

Uz notikuma vietu tika izsaukta ceļu policijas ekipāža, pēc kuras ierašanās atklājās arī tas, ka šoferim nemaz nav atļaujas piedalīties autotransporta satiksmē.

Ņemot vērā, ka par šādu pārkāpumu vīrietim draud kriminālatbildība, viņš nonācis Valsts policijas darbinieku pārziņā un taisnā ceļā nogādāts galvaspilsētā, savukārt māte drīkstējusi doties mājās, kur gan neviens viņu vairs nav gaidījis, jo bērni jau atradušies krīzes centrā.

Kā atklāj vietējās bāriņtiesas pārstāvji, pēc 15 dienām tiks lemts, vai ģimenei atjaunot aizgādniecības tiesības, vai tomēr bērni kādu laiku vēl būs šķirti no vecākiem. Šis lēmums tiks pieņemts, ņemot vērā gan vecāku tālāko rīcību pēc šī incidenta, gan to, vai viņi spēs savākties, metīs pie malas grādīgos un nostāsies atpakaļ uz ceļa.