“Gatavojāmies ballītei brīvdienās!” Nepilngadīgie pierunā garāmgājēju iegādāties dzērienus

4 komentāri
“Gatavojāmies ballītei brīvdienās!” Nepilngadīgie pierunā garāmgājēju iegādāties dzērienus

Jaunieši Jelgavā arvien biežāk izmanto šķiet jau pārbaudītu metodi, kā savā īpašumā iegūt alkoholiskos un enerģijas dzērienus, ko nepilngadīgajiem pārdot aizliegts. Uzrunājot garāmgājējus un piedāvājot viņiem naudu, bieži atrodas kāds, kas viņu lūgumu izpildīs.

Pie veikala Raiņa ielā kādā piektdienas vakarā uzdarbojās divi puiši, kas bija izlēmuši apiet likumu. Nepilngadīgajiem izdevās uzrunāt kādu vīrieti, kurš viņiem nopirka 10 bundžas ar enerģijas dzērienu. Notiekošo pie veikala piefiksēja pilsētas videonovērošanas centra darbinieki.

Likumsargi ātri vien ieradās adresē un apturēja kompāniju, kas nule kā devās prom. Policistu taujāts, viens no puišiem paskaidroja, ka iegādātie dzērieni paredzēti nedēļas nogalē plānotam pasākumam.

Puišu savaņģotais garāmgājējs gan nejutās vainīgs par padarīto: “Nu, atvainojiet, ”džeki”. Viņi arī ir cilvēki”.

Policijai gan nebija tiesību vīrieti aizturēt un, uzrakstījis paskaidrojumu, viņš netraucēti devās prom. Likums par nepilngadīgā iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā vai cigarešu smēķēšanā neparedz atsevišķu pantu par enerģijas dzērienu sagādāšanu. Proti, ir atrakstīts, ka jaunieši nedrīkst to lietot vai turēt pie sevis, taču nodot to nepilngadīgo rīcībā nav sodāma darbība.

Tikmēr policijas inspektori telefoniski sazinājās ar tā puiša vecākiem, kura somā atrada skārda bundžas. Tas jaunieti it nemaz neiepriecināja. “Jūs zināt, kādus jūs man sūdus uztaisījāt?” jautāja puisis.

Jāpiebilst, ka viens no puišiem tika ”palaists vaļā”, jo viņa somā nelegālā dzira netika atrasta. Otru puisi no notikuma vietas prom aizveda viņa tēvs, taču ar to Jelgavas likumsargu likstas pie veikala nebeidzās.

Pēc aptuveni pusstundas videonovērošanas kamerās jau tika piefiksētas divas nepilngadīgas meitenes, kuras aktīvi uzrunāja garāmgājējus. Brīdī, kad izdevās atrast “atsaucīgu” vīrieti, meitenes tika pie tumšas krāsas dzēriena pudeles.

Vīrietis, kurš viņām pirka alkoholu, paspēja aizbēgt un atbildību par padarīto nenesīs. Par šādu pārkāpumu viņam draudētu brīdinājums vai naudas sods līdz 140 eiro. Jaunietes, ieraudzījušas policistus, liķiera pudeli paslēpa.

17 un 16 gadus vecās meitenēm pārbaudot alkohola koncentrāciju izelpā, inspektori secināja, ka jaunietes liķieri nebija dzērušas un ir skaidrā prātā. Policijas ekipāža abas meitenes nogādāja pie vecākiem.

4 komentāri