Gandrīz vai jāvelk gāzmaska! Pūstošas gaļas smaka muitas punktā tracina iedzīvotājus

6 komentāri
Gandrīz vai jāvelk gāzmaska! Pūstošas gaļas smaka muitas punktā tracina iedzīvotājus

Kādā no Rīgas muitas kontroles punktiem kārtējo reizi pierādījušās likumu pantu nepilnības. Siltumā kūstoša cūkgaļas speķa krava smako un pil uz asfalta muitas stāvlaukumā, radot neērtības klientiem un apgrūtinot darbu muitniekiem, bet to iznīcināt nedrīkst.

Dodoties kārtot formalitātes uz Valsts ieņēmumu dienesta Muitas punktu ”Šķirotava”, Elza iesaka līdzi paņemt gāzmasku vai atrast citu iedarbīgu līdzekli, kas ļautu izturēt neciešamo smaku, kas valda Krustpils ielas teritorijā. Jau kopš 9. jūnija klientu un pašu muitas punktā strādājošo ierēdņu darba spējas nomāc kūstoša cūkgaļas speķa aromāts.

Vienu vārdu sakot, tur stāv krava, kā tautā saka “fūre”. Pirms mēneša tur bija iekšā svaiga gaļa. Tā tur joprojām stāv. Jūs saprotiet, ka gaļa taču pūst. Tur tek ārā līķu ūdens, kas ar lietu tiek ieskalots kanalizācijā. Mēs kā patstāvīgie klienti, stādieties priekšā kāda tur ir smaka. Tie ir līķi, vesela “fūre”,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Apciemojot Šķirotavu, “Degpunktā” komanda pārliecinās, ka tikt tiešām muitas kravām paredzētajā stāvlaukumā stāv kravas auto piekabe, no kuras virmo nepatīkama smaka. Aprunājoties ar muitas punktā strādājošajiem, uzzinām, ka konkrētā kravas mašīna ar saldētu cūkgaļas speķa kravu bija paredzēta eksportēšanai no Eiropas uz Ukrainu. Šķērsojot Latvijas un Krievijas robežu, mašīna aizdegās. Ugunsgrēkā radīto bojājumu dēļ Krievija kravu noraidīja un sūtīja atpakaļ uz tās izcelsmes valsti.

Ir tikai viens “bet” – kā sadzīvot ar neciešamo smaku un mušu uzlidojumiem vasaras sutīgajās dienās, ja pat lietus laikā kravas tuvumā uzturēties ilgstoši nav iespējams? “Zvanījām uz Valsts vides dienestu nedēļas divas atpakaļ. Viņi bija tur kaut kur atbraukuši, kaut ko pamīcījās, bet kā stāvēja, tā stāv. Rezultāta nav nekāda. Tas saindē dabu, un es pieļauju, ka tur arī cilvēkiem kaut kāda epidēmija var izcelties,” stāsta iedzīvotāja.

Šobrīd risinājums ir atrasts, vajadzēja tikai pabikstīt Vides dienestu, kas šobrīd vēl rokas, tā teikt, pa dūmu mutuļiem, kas 18. jūnijā pacēlās virs Jūrmalas. Tieši šā negadījuma risināšana esot aizņēmusi iestādē strādājošo prātus. Speķa smaka varbūt nav tik kodīgā kā degoša plastmasa, tomēr jāsaka gan, ka kūstošā speķa problēma aktualizējās jau krietni agrāk pirms ugunsgrēka. Atzīstot savu vainu un to, ka situācija izvērtusies gana nepatīkama, šīs dienas laikā Vides dienests sola problēmu atrisināt.

TOP komentāri

 • Edgarz Treidemanis
 • Fakts
  +1 +1 0

  Fakts

  Tieslietu ministru vada nacionālie, tātad viss ir latviešu interesēm atbilstoši! Lai dzīvo tūdaliņi!
 • Ivo
  +2 +1 -1

  Ivo

  Viens no piemēriem,kamdēļ liekēžiem no valsts struktūrām, nemaksāt par neko algas.-t.i. nemaksāt nodokļus šo liekēžu uzturēšanai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl