“Galva bija pilnīgi sadragāta!” Iedzīvotājus šokē notikusī traģēdija Biķernieku ielā

3 komentāri
“Galva bija pilnīgi sadragāta!” Iedzīvotājus šokē notikusī traģēdija Biķernieku ielā

Naktī uz ceturtdienu, 30. augustu, no kādas daudzstāvu ēkas Biķernieku ielā nolēcis un nosities cilvēks. 

Biķernieku ielas 102. nama iedzīvotājiem, šķiet, nācies jau izaudzēt gana biezu ādu, jo dažādi nepatīkami skati šeit redzēti ar neapskaužamu regularitāti. Arī pagājušajā naktī no viena no daudzstāvu nama augšējo stāvu balkoniem izlēcis vai kāda cita iemesla dēļ izkritis cilvēks.

Turklāt ap plkst. 11.00, – kad līķis jau sen aizvākts, apkārtnē vairāku desmitu metru rādiusā redzamas notikušā atstātās pēdas. Asinis, kaulu šķēpeles un dažādas ķermeņa daļas, kuras palēnām izvazā kaijas. Protams, nama iedzīvotājiem, kuri dodas ārā no mājas, ieraugot šo ainavu, nākas vien noskurināties un atliek vien censties pēc iespējas ātrāk aizmirst nule redzēto.

“Jau ceturto reizi tāds gadījums,” min kāda sieviete.

Kāds min, ka šādu skatu pie namdurvīm redz ceturto, kāds piekto, kāds cits pat septīto reizi. Larisa ir viena no pirmajām mājas iedzīvotājam, kura ap plkst. 5.00 devusies pastaigā ar suni, atvērusi ārdurvis un savām acīm ieraudzījusi šausminošo ainu.

“Te viss bija apvilkts lenti. Tuvumā nebija neviena policista. Man bija tāds šoks. Man sāp celis, bet man no bailēm pat tas pārgāja. Man bija tāds šoks. Šķita, ka arī mani tūlīt kāds novāks. Sunītis man maziņš, aizstāvēt mani nevar. Es tādā šokā esmu arī šobrīd,” min Larisa un turpina: “Visdrīzāk, gan viņu izgrūda. Jo, ja viņš būtu pats izlēcis, tad būtu piezemējies uz šā jumtiņa. Visdrīzāk, viņu izgrūda.”

Uz jautājumu, vai sieviete redzējusi ko aizdomīgu, Larisa atbild: “Nē. Pilnīgi neko. Bija pilnīgs klusums, un nebija neviena cilvēka. Tieši tāpēc man bija bail, ka neviena nav, te guļ līķis, viss asinīs. Galva viņam bija pilnīgi sadragāta, kā tāds maiss. Seju nevarēja pazīt. Nē, man izlikās, ka tas ir bezpajumtnieks. Vismaz pēc apģērba izskatījās pēc bezpajumtnieka.”

To, kas bija šis cilvēks un kādi tad ir viņa nāves apstākļi, šobrīd apņēmušies noskaidrot Rīgas Teikas iecirkņa kriminālpolicisti. Kā atklāj Valsts policijas Teikas iecirkņa vecākais inspektors Guntis Babāns, izsaukums uz notikuma vietu saņemts ap plkst. 2.30.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki konstatēja vīrieša līķi. Šobrīd notiek notikušā izmeklēšana.

Lai arī mājas iedzīvotāji pēc pieredzētā velta ne tos labākos vārdus nama apsaimniekotājam, kurš vairāku stundu laikā nebija parūpējies par to, lai sakoptu kāpnes un asinīm pielieto laukumu pie ēkas, sarunas laikā ar kriminālpolicistu atklājas, ka namu pārvaldnieks nav vienīgais, kam jārūpējas par to, lai iedzīvotājiem šādi skati nebūtu jāredz.

“Uz doto brīdi Valsts policijai ir noslēgts iepirkuma līgums ar firmu, kas savāc mirstīgās atliekas pēc vardarbīgas nāves un nogādā morgā,” min Babāns.

Vienlaikus Babāns atklāj, ka šis nav pirmais šāds gadījums Biķernieku ielas 102. namā.

“Tā ir daudzstāvu dzīvojamā māja, cilvēki bieži izvēlas veikt pašnāvību. Šis nav pirmais gadījums, kad tur tie atrasts līķis, kurš izkritis no augšējā stāva balkona, jo tas ir caurstaigājams. Cilvēku tur nav, līdz ar to cilvēki, kas izvēlas darīt galu, izvēlas to māju kā vienu no vietām,” min Babāns.

3 komentāri